۱۸ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۷

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور: نرخ مالیات بر ارزش افزوده سال آینده افزایش نمی یابد

رییس کل سازمان امور مالیاتی درباره افزایش احتمالی نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال آینده، گفت: دیدگاه مقام وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان مالیاتی براین است که نرخ مالیات برارزش افزوده درسال آینده افزایش نیابد و طبق نرخ فعلی قانون اجرا گردد.

به گزارش عیارآنلاین، علی عسکری به همراه معاونین سازمان و مدیرکل امور مالیاتی اصفهان با اعضای اتاق بازرگانی و جمعی از روسای اتحادیه های صنفی، اتاق تعاون، خانه صنعت و معدن و تجارت اصفهان دیدار و به گفتگو پرداخت.

علی عسکری معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان امور مالیاتی

در این نشست عسکری اجرای طرح جامع مالیاتی را در راستای تحقق عدالت مالیاتی بسیار با اهمیت ذکر کرد و افزود: زیرساخت های لازم جهت اجرای طرح جامع مالیاتی بوجود آمده که با اجرای این طرح، اطلاعات مالی مودیان به صورت صحیح استخراج می شود و وصول مالیات براساس میزان درآمد محاسبه می گردد.

وی افزود: مطابق برنامه پنجم، پیش بینی شده ۱۰۰درصد بودجه جاری کشور از محل وصول مالیات تامین شود ولی هنوز بسترهای لازم جهت حصول ۱۰۰ درصدی بوجود نیامده که در این راستا باید ابزارها و امکانات لازم جهت تشخیص مالیات براساس عدالت بوجود آید.

عسکری اظهار داشت: شفافیت اقتصادی باعث جلوگیری از فعالیت های زیرزمینی می شود که توانسته ایم بسیاری از فعالیت های زیرزمینی را کشف نماییم اما آنچه در این امر به سازمان امورمالیاتی کمک می کند نظارت اتحادیه های صنفی بر فعالیت اعضای خود است.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشروح مذاکرات مجلس شورای اسلامی در زمان تصویب قانون مالیات برارزش افزوده، گفت: مطابق قانون مالیات برارزش افزوده باید از تولید دفاع شود چون این مالیات از مصرف کننده گرفته می شود و مالیات باید در زنجیره فعالیت اقتصادی وصول شود.

وی افزود: در نظام مالیات برارزش افزوده فعالان اقتصادی باید بدانند ارزش افزوده و زنجیره عمل آن چگونه است. این قانون هیچگاه مخالف تولید نمی باشد و چون در زنجیره اجرایی قانون به حلقه آخر نرسیده است، تصور این است که مخالف تولید عمل می کند سعی ما براین است که مشکلات و موانع در مسیر اجرای این قانون حل وفصل شود.

منبع:ایرنا

چهره‌ها:

۱ دیدگاه

  1. محمد :

    عزیزان با این اوضاع بد حقوق کادر مالیاتی(خصوصا”ممیزان مالیاتی)امکان دسترسی به اهداف والای سازمان خیلی بعید هس.چون تا این کادر نخواهد مالیاتی نمیتونن وصول کنن.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: