نسبت بنگاه‌داری بانک آینده به سرمایه در پایان سال گذشته ۲۱ درصد بود

بانک آینده اعلام کرد نسبت سرمایه گذاری مستقیم این بانک در پایان سال مالی ۱۳۹۲، به میزان ۲۱ درصد و در وضعیت جاری حدود ۱۶٫۶ درصد بوده که بسیار کم‌تر از حد مجاز ۴۰ درصد مصوب شورای محترم پول و اعتبار است.

به گزارش عیارآنلاین، در پی انتشار نماگر‌هایی از وضعیت سیستم بانکی در سال ۹۲ ، بانک آینده درباره یکی از نماگر‌ها که وضعیت بنگاه‌داری بانک‌ها را ترسیم کرده بود، توضیحاتی را ارسال کرد.

بانک آینده

در متن این توضیح آمده است: با توجه به مطلب منتشر شده در آن خبرگزاری محترم، مبنی بر عبور بانک آینده از نسبت تعیین شده برای سرمایه گذاری مستقیم، در خبری با عنوان «عبور ۱۳ بانک از نسبت ۴۰ درصد بنگاه‌داری» به اطلاع می‌رساند خبر مذکور صحت نداشته و نسبت سرمایه گذاری مستقیم این بانک و سهم شرکت‌ها در پایان سال مالی ۱۳۹۲، به میزان ۲۱ درصد (بیست و یک درصد و در وضعیت جاری حدود ۱۶٫۶ درصد) بوده که بسیار کمتر از حد مجاز ۴۰ درصد مصوب شورای محترم پول و اعتبار است.

توضیح

همانطور که در گزارش منتشر شده تاکید شد، این نماگر‌ها مربوط به سال ۹۲ و قبل از برگزاری مجامع و بروزرسانی صورت‌های مالی بانک‌ها تدوین شده است. در ضمن این نماگرها در برنامه پایش و در حضور رئیس کل بانک مرکزی ارائه شد و ایشان واکنشی نسبت به این نماگرها نداشت.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: