۱۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۰
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی:

طرح تربیت نیروی انسانی زیست‌‎فناور در آموزش و پرورش اجرا می‌شود

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: طرحی در ستاد توسعه زیست فناوری داریم که بر اساس آن نیروی انسانی زیست فناور در آموزش و پرورش تربیت شود.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با اعلام این خبر که طرح تربیت و آموزش زیست فناور در ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی در دست طراحی است اظهار کرد: این طرح تا ۶ ماه دیگر تهیه و برای مرحله اجرا، آماده می شود.

دکتر مصطفی قانعی

وی افزود: این طرح پس از طراحی در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار می گیرد تا از این طریق نیروی انسانی متخصص در این حوزه تربیت کنیم.
قانعی با اشاره به اینکه تربیت نیروی انسانی در مقاطع دانش آموزی در حوزه ی زیست فناوری در کشور مغفول مانده است، خاطرنشان کرد: این حوزه می تواند یکی از مهم ترین اولویت های کشور قرار گیرد و با استفاده درست از آن می توان شرایط اقتصادی کشور را توسعه داد ولی هم اکنون از این امکانات درست استفاده نمی شود.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی همچنین اظهار کرد: بسته آموزشی طرح تربیت نیروی زیست فناور در دست طراحی است و پس از تکمیل به آموزش و پرورش ارائه می شود.
وی درباره زمان اجرای این طرح گفت: نهایی و اجرایی شدن این طرح سه سال طول خواهد کشید ولی بسته مرحله اول شامل برنامه آموزشی آن تا ۶ ماه دیگر آماده می شود.

منبع: مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: