۱۸ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۸

حمایت از تولید ماموریت اصلی صندوق ضمانت سرمایه گذاری کشور است

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک ایران گفت: یکی از ماموریت های مهم و اصلی این صندوق حمایت همه جانبه از تولید و اشتغال است و این امر نیز به طور جدی دنبال می شود.

به گزارش عیارآنلاین، علی تعقلی عصر شنبه در نشست کارگروه اشتغال کهگیلویه و بویراحمد افزود: صنایع کوچک اثربخشی چشمگیری در ایجاد اشتغال و رونق تولید دارند و به همین دلیل باید بیش از پیش مورد حمایت قرار گیرند.

صنعت

وی بیان کرد: صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک ایران با منابع مالی دولت اداره شده و زیرنظر وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت می کند.

تعقلی اظهار کرد: این صندوق اقدام به انعقاد تفاهم نامه همکاری با برخی بانک های عامل کشور از جمله صنعت و معدن، ملی، کشاورزی و پاسارگاد و صندوق مهر امام رضا (ع) کرده است.

وی عنوان کرد: حمایت این صندوق از صنایع کوچک در هر یک از استان های کشور منوط به قابلیت ها و ظرفیت های اقتصادی آن استان است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: تاسیس و راه اندازی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک ایران از جمله فرصت های ارزنده ای است که دولت برای حمایت از تولید و اشتغال فراهم کرده و باید مسوولان اجرایی استان از این فرصت استفاده بهینه کنند.

سید موسی خادمی افزود: هر یک از دستگاه های اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد شامل سازمان های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی و اداره کل میراث فرهنگی استان تا هفته آینده دو خوشه اقتصادی در بخش های صنعت، کشاورزی و گردشگری تعریف کرده و ارایه دهند.

وی بیان کرد: تامین وثیقه از عمده ترین مشکلات متقاضیان دریافت تسهیلات بانکی در بخش های مختلف اقتصادی به ویژه بخش صنعت بوده که صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک ایران تا حد قابل توجهی این مشکل را برطرف کرده است.

مدیر صندوق مهر امام رضا (ع) کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: از آنجا که همواره تعداد چشمگیری متقاضی دریافت تسهیلات مشاغل کوچک و خانگی به این صندوق مراجعه می کنند معاونتی با عنوان ‘ساماندهی مشاغل’ در صتدوق استان راه اندازی شده است.

ارسلان حسن پور افزود: یکی از رویکردهای اصلی صندوق مهر امام رضا (ع) کهگیلویه و بویراحمد شناسایی و حمایت از مشاغل خانگی و خویش فرمایی در روستاها برای تحقق شعار ‘هر خانه یک کارخانه’ و ‘هر روستا یک کارگاه’ است.

وی حمایت از فروش تولیدات اهالی شهرها و به ویژه روستاهای کهگیلویه و بویراحمد را از سیاست های مهم صندوق مهر امام رضا (ع) کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۳ اعلام کرد.

حسن پور بیان کرد: میزان پرداخت تسهیلات از سوی صندوق مهر امام رضا (ع) کهگیلویه و بویراحمد به متقاضیان مشاغل کارآفرینی یک میلیارد ریال و به مشاغل خویش فرمایی (تک اشتغالی) نیز ۳۰۰ میلیون ریال است.

وی اظهار کرد: صندوق مهر امام رضا (ع) کهگیلویه و بویراحمد برای کمک هر چه بیشتر به ایجاد اشتغال در این استان اقدام به انعقاد تفاهم نامه همکاری با برخی دستگاه های اجرایی استان شامل سازمان جهاد کشاورزی و اداره های کل میراث فرهنگی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و آموزش فنی و حرفه ای کرده است.

منبع : ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: