۱۸ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۷

سرمایه گذاری ۲۰ هزارمیلیارد ریالی بخش خصوصی برای ساخت پالایشگاه در بوشهر

مدیرعامل مجتمع پالایشگاهی بیران آریا گفت: عملیات ساخت مجتمع پالایشگاهی درشمال استان بوشهر با ۲۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری، امسال آغاز می شود.

به گزارش عیارآنلاین، اسفندیار زارعلی در دیدار با استاندار بوشهر افزود: مجوزهای لازم برای ساخت این مجتمع پالایشگاهی در شمال استان بوشهر اخذ شده است.

پالایشگاه

وی با قدردانی از حمایت های مدیریت ارشد استان در خصوص احداث این مجتمع، اظهارکرد: جانمایی لازم برای ساخت این مجتمع انجام شده و برای ساخت این مجتمع پالایشگاهی ۵۰ هکتار زمین در حوزه سواحل شهرهای شمالی استان بوشهر درنظر گرفته شده است.

استاندار بوشهر نیز دراین نشست گفت: ساخت بزرگترین مجتمع پالایشگاهی کشور با مشارکت بخش خصوصی امسال در شمال استان بوشهر برای تولید محصولات پتروشیمی آغاز می شود.

مصطفی سالاری افزود: شمال استان بوشهر دارای منطقه نفتی بهرگان است که نقشی مهم درتولید و صادرات مواد نفتی دارد که می تواند صنایع پایین دستی این حوزه را توسعه دهد.

وی اضافه کرد: ساخت مجتمع پالایشگاهی شمال استان بوشهر که بزودی آغاز می شود، نقش موثری در رونق اقتصادی استان بوشهر به ویژه شهرهای شمالی این استان دارد.

استاندار بوشهر ادامه داد: زمین محل ساخت این صنعت تا یکماه آینده به سرمایه گذار واگذار و با صدور مجوزهای لازم در بخش های مختلف، زیرساخت های لازم برای تسریع در اجرای پروژه مجتمع پالایشگاهی فراهم می شود.

وی بیان کرد: تجهیز کارگاه در حوزه های برق، آب شرب، گاز و مخابرات فراهم شده و در کوتاه ترین زمان عملیات ساخت آن آغاز می شود.

سالاری با بیان اینکه استان بوشهر حمایت های لازم را از سرمایه گذار برای حل مشکلات و موانع انجام می دهد، گفت: خوراک این مجتمع پالایشگاهی از سوی وزارت نفت باید تامین شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه ساخت این مجتمع پالایشگاهی به فاصله ۲۰۰ متری ساحل خلیج فارس ایجاد می شود، افزود: با توجه

به اینکه ایجاد اسکله، بندر و پست های صادراتی بندری در آینده نیاز این مجتمع پالایشگاهی است از این نظر لازم است به فاصله نزدیک دریا این مرکز اقتصادی ساخته شود.

منبع : ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: