۱۸ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۵۹
نوروزی:

استمهال تسهیلات کشاورزان لازم اجرا است/ بی‌مهری بانک‌ها به کشاورزان

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس،گفت: در حالی که استمهال تسهیلات کشاورزان مصوبه قانونی مجلس و دولت بوده و لازم الاجراست، کشاورزان هنوز از طرف بانک ها در فشار هستند.

به گزارش عیارآنلاین، رحمت اله نوروزی در گفت وگویی با یادآوری سفر اخیر قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس به شهرستان علی آباد کتول ،گفت: در نشستی با حضور کشاورزان، دامداران، باغداران، مرغداران و زنبورداران شهرستان علی آباد کتول و معاون وزیر راهکارهای افزایش تولید و کاهش هزینه ها در بخش کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت.

نوروزی- کمیسیون کشاورزی مجلس

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مهمترین مشکلات پیش روی کشاورزان که در حضور قائم مقام وزیر جهادکشاورزی مورد بررسی قرار گرفته است، افزود: کشاورزان ما با توجه به خسارت هایی که از سیل، تگرگ و خشکسالی دیده اند توانایی پرداخت تسهیلات بانکی را ندارند که علیرغم موافقت با استمهال وام های کشاورزی ، کشاورزان هنوز از طرف بانک ها در فشار هستند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تاکید بر پتانسیل و ظرفیت های بسیار بالای شهرستان علی آباد کتول تصریح کرد: علی رغم این ظرفیتها علی آباد کتول در بحث اعتبارات و برخورداری از امکانات، آنگونه که باید به خوبی دیده نشده است.

نوروزی، گفت: معاون وزیر جهادکشاورزی در امور مجلس با تاکید بر اینکه قیمت جدید شیر برای خرید از دامداران یک هزار و ۴۴۰ تومان است وعده داد این نرخ با هماهنگی پشتیبانی امور دام اجرا و ۲۵ درصد مابه التفاوت قیمت شیر به‌ زودی به دامداران پرداخت می‌شود که امیدواریم این وعده ها محقق شوند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه قیمت پایین سویا باعث ضررو زیان کشاورزان شده و این قیمت‌ها عادلانه نیست، افزود: معاون وزیر جهادکشاورزی در این رابطه گفت به علت کاهش جهانی قیمت سویا ما برای حمایت از کشاورزان شرکت پشتیبانی امور دام را موظف به خرید قیمت قبلی کردیم تا کشاورزان آسیب نبینند.

منبع : خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: