۱۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۲۵

گزارش محیط زیست از آلودگی بنزین داخلی یک کار نظری و فاقد آزمایشات مستند بود/ منتظر گزارش نهایی کمیسیون اصل ۹۰ هستیم

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: محیط زیست تنها یک جلد کتاب ارائه کرده است که کار مطالعاتی چند دانشجو بوده و در واقع طی آن مباحث نظری سطحی مطرح شده اما آزمایش عملی و عملکردی درآن موجود نیست.

به گزارش عیارآنلاین، حسین نجابت در خصوص اینکه درباره آلایندگی بنزین داخلی گزارشی کتبی از سازمان محیط زیست دریافت نشده گفت: محیط زیست تنها یک جلد کتاب ارائه کرده است که کار مطالعاتی چند دانشجو بوده و در واقع طی آن مباحث نظری سطحی مطرح شده اما آزمایش عملی و عملکردی درآن موجود نیست.

 نجابت

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مطلبی  که به عنوان گزارش در خصوص آلودگی بنزین های تولید داخل از سوی محیط زیست ارائه فاقد هر گونه آزمایش  و مستند است و تنها با استفاده از بحث های نظری و اینکه میزان استاندارد چه میزان باید باشد مطلبی را ارائه داده اند.

 وی در ادامه در خصوص اینکه در صورت اثبات سرطان زا نبودن بنزین تولید داخل محیط زیست باید پاسخگو باشد گفت: در حال حاضر مرجع اصلی در نظر گرفته شده برای این کار کمیسیون اصل ۹۰ است که تاکنون نیز دو جلسه طولانی با حضور مسئولان ذیربط از جمله کمیسیون انرژی، پالایش محیط زیست و استاندارد برگزار کرده است.

 نجابت در ادامه بیان داشت: گزارش نهایی کمیسیون اصل ۹۰ مرجع اصلی خواهد بود که در حال حاضر در حال ارزیابی دقیق در این خصوص است و ما نیز منتظر گزارش این کمیسیون هستیم.

 عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: به هر حال باید روشن شود که مباحثی که مطرح شده تا چه میزان صحت علمی داشته است و به عقیده من در حال حاضر ارجحیت در بین بنزین های تولید داخل، پالایشگاه، پتروشیمی و بنزین های وارداتی وجود ندارد چرا که متاسفانه در هیچ کدام از موارد ارزیابی دقیقی صورت نمی گیرد که کیفیت سنجی به چگونه است اما در صورت تایید عدم سرطان زا بودن بنزین تولید داخل مدعیان این مطلب که توقف بنزین تولید داخل را منجر شدند باید پاسخگو باشند.

منبع:دانشجو

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: