۱۷ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۲۲

برنامه های عملیاتی اقتصاد مقاومتی در وزارت نفت نهایی شد

برنامه های عملیاتی اقتصاد مقاومتی در وزارت نفت نهایی شد و بزودی برای تصویب در اختیار معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری قرار می گیرد.

به گزارش عیارآنلاین، مدیرکل برنامه ریزی استراتژیک وزارت نفت با اشاره به این که وزارت نفت نخستین وزارتخانه ای بود که برنامه های تحقق اقتصاد مقاومتی را تقدیم مجلس کرد، اظهار کرد: این برنامه در بخشهای نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش و پخش و در قالب ٢٠  جدول تدوین شده است.

سعید قوام پور

سعید قوام پور تصریح کرد: در این جدولها جزئیات تمام پروژه های صنعت نفت و نحوه تامین منابع مالی آنها ذکر شده و قرار است در اختیار معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری قرار گیرد.

وی با اشاره به این که طبق این برنامه قرار است منابع مالی پروژه های صنعت نفت از صندوق توسع ملی، بند “ق” تبصره٢ قانون بودجه ٩٣ و بخشی نیز از منابع داخلی شرکت ملی نفت ایران تامین شود، اظهار کرد: با تصویب این برنامه و تامین منابع مالی پروژه ها تلاش می شود پروژه های صنعت نفت در مدت زمان تعیین شده به پایان برسد، بعنوان نمونه تمام فازهای پارس جنوبی طبق برنامه تا پایان سال ٩٦ تکمیل خواهد شد.

به گزارش شانا، وزارت نفت برای اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی، ٦ برنامه را در دستور کارقرار داده است که افزایش تولید و صادرات نفت،گاز، فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی، حفظ بازارهای صادراتی و بهینه‌سازی مصرف سوخت از مهمترین آنهاست.

منبع:شانا

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: