۱۷ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۷

دبیرکل اتاق تهران: بودجه مصوب مجلس با نظر دولت تفاوت بسیار دارد

دبیرکل اتاق بازرگانی و صنایع ومعادن و کشاورزی تهران معتقد است: سالانه دستگاه ها در خصوص بودجه با مجلس شورای اسلامی اقدام به رایزنی می کنند تا بودجه خود را درقانون افزایش دهند،بنابراین بودجه ای که در مجلس تصویب می شود با نظر دولت تفاوت بسیاری دارد.

گزارش عیارآنلاین، ابراهیم بهادرانی طی سال های گذشته مرسوم بوده که دولت در مورد بودجه، برای دستگاه های دولتی، بخشنامه صادر می کند اما دستگاه ها از این بخشنامه تبعیت نمی کنند.

بهادرانی

وی خاطرنشان ساخت: کشمکش میان دستگاه های دولتی و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، ناشی از اختلاف بر سر بودجه است.

وی تصریح کرد: شکل گیری برخی نهادها در قالب بودجه که پس از دو تا سه سال وظایف آنها از بین می روند، از دیگر مشکلات تدوین بودجه است که این نهاد وجود دارد و برای آن منابعی اختصاص پیدا می کند.

به گفته وی، برخی نهادها نیز خدماتی ارائه نمی کنند اما خود را به بودجه دولت متصل کرده اند و به این ترتیب از آن استفاده می کنند.

بهادرانی افزود: تعدادی از شرکت های دولتی نیز وظایف مشابهی دارند که ارقامی از بودجه را صرف این وظایف مشابه می کنند، به این ترتیب بودجه در چارچوب اهداف صرف نمی شود.

دبیرکل اتاق تهران اظهار داشت: تدوین قانون بودجه با هدف تعیین ۳۰ درصد بودجه عمرانی و ۷۰ درصد بودجه جاری است، درچنین شرایطی دولت باید سعی کند از بودجه جاری بکاهد و به منابع بیافزاید.

وی بخش دیگری از سخنان خود را به بحران جهانی قیمت نفت اختصاص داد و گفت: شرایط جهانی و وضعیتی که برای قیمت نفت بوجود آمده، موجب نگرانی است و باید برای آن تدابیر لازم اتخاذ شود.

دبیرکل اتاق تهران تاکید کرد: کاهش قیمت نفت و شرایط بین المللی مخاطره آمیز است، بنابراین چنانچه زایده های بودجه کاهش نیابد، بودجه کفاف هزینه های دولت را نخواهد داد.

براساس این گزارش، سیدحامد واحدی رییس کمیسیون انرژی اتاق تهران نیز گفت: قدرت دلار افزایش یافته و قیمت نفت کاهش داشته که به نظر می رسد این موضوع ریشه در تحولات سیاسی دارد.

وی خواستار تحلیل این شرایط بر اقتصاد ایران شد و اظهار امیدواری کرد: دولتمردان به واسطه این تحولات با چالش مواجه نشوند.

واحدی از برگزاری کنگره توسعه نظام پیمانکاری خبر داد و گفت: حمایت از پیمانکاران باید به صورت جدی دنبال شود و انتظار می رود با رویکرد اقتصاد مقاومتی، توجه ویژه ای به این حوزه صورت گیرد.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: