۱۷ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۳

ربیعی:افزایش تعرفه‌های پزشکی، هزینه‌های مردم را بیشتر نکرده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:‌ با واقعی شدن و منطقی شدن تعرفه‌ها تخلف گروه‌های پزشکی دیگر رخ نمی‌دهد، پرداختی مردم هم اضافه نمی‌شود و به سمت عدالت پیش می‌رویم.

به گزارش عیارآنلاین، علی ربیعی در مراسم افتتاح مرکز ملی پاسخگویی و رسیدگی به شکایات تعرفه (۱۶۹۰) گفت: زمانی می گفتند پزشکان محرم جامعه هستند و حیف است که این جامعه پزشکی با فداکاری‌های زیادی که کرده به دلیل چند اتفاق کوچک تابلوی زیبایش خدشه‌دار شود.

ربیعی

وی افزود: طرح تحول نظام سلامت و افتتاح سامانه رسیدگی به شکایات به منزله صیانت از جامعه پزشکی است و می‌تواند توسط انجمن‌ها و جامعه پزشکی اجرا شود.

وی افزود: ما فقط هماهنگ‌کننده برنامه بوده‌ایم و هنجارهای جامعه پزشکی باید به نحوی حرکت کنند که اخلاق پزشکی مدنظر قرار گیرد.

ربیعی گفت: اخلاق پزشکی بسیار می‌تواند به طرح کمک کند و این در حالی است که باید بازخوانی شود چرا که در جامعه ارزش‌های بالایی وجود دارد در واقع این طرح نامش کنترل و بازرسی نیست بلکه صیانت از جامعه پزشکی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: ارزش‌های اخلاقی باید بازخوانی شوند چون پزشکان سرمایه اجتماعی بزرگی هستند و سه ضلع جامعه، پزشک و دولت باید در کنار هم باشند.

وی گفت: این طرح نباید کسی را نگران کند چرا که هدفش صیانت است و کسانی باید نگران باشند که رفتارهای نابهنجار دارند.

وی تأکید کرد: بنده از توان حقوقی و توان شخصی خود استفاده خواهم کرد تا این طرح به صورت یک طرح ماندگار در سند کشور ثبت شود.

ربیعی همچنین در حاشیه این مراسم در بین خبرنگاران گفت: با واقعی شدن و منطقی شدن تعرفه‌ها تخلف گروه‌های پزشکی دیگر رخ نمی‌دهد و هر ماه شورای عالی بیمه سلامت تشکیل خواهد شد تا به سمت عدالت به پیش برویم.

وی ادامه داد: مردم هرچقدر که تعرفه‌ها افزایش یابد مبلغی اضافه‌ای پرداخت نخواهند کرد.

ربیعی افزود: از رسانه‌ها می‌خواهم تقاضای فزاینده ایجاد نکنند چون منابع محدود است اما دولت آماده پاسخگویی به نیاز مردم در لایه‌های مختلف سازمان تأمین اجتماعی است.

وزیر کار، رفاه و تأمین اجتماعی گفت: یک خیر جمعی در دولت اتفاق افتاده که باعث می‌شود همه ایرانیان از آن استفاده کنند.

منبع:فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: