۱۷ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۷

صادرات ۱۲ میلیارد کیلووات‌ساعت برق به کشورهای همسایه

وزیر نیرو گفت: وزارت نیرو افزون‌بر ۱۲ میلیارد کیلووات‌ساعت برق در سال به کشورهای همسایه صادرات دارد.

به‌گزارش عیارآنلاین، حمید چیت‌چیان وزیر نیرو امروز در حاشیه آیین گشایش چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران، در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر تاثیر کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی و کاهش بودجه دولت و به‌دنبال آن کاهش کمک به وزارت نیرو، گفت: راه کسب درآمد دولت تنها از راه فروش نفت نیست و در زمان حاضر افزون‌بر ۱۲ میلیارد کیلووات‌ساعت برق در سال به کشورهای همسایه صادرات داریم که به ما کمک فراوانی می‌کند.

چیت‌چیان

وی تصریح کرد: سازوکارهای مالی دیگری نیز وجود دارد، تا ما بتوانیم به این مشکلات غلبه کنیم؛ برای مثال در قانون بودجه امسال تبصره‌ای مصوب شده است که امکان تهاتر را بین بدهی‌های ما و شرکت‌های خصوصی و همچنین بدهی‌هایی که شرکت‌های خصوصی به دولت دارند، میسر خواهد کرد.

چیت‌چیان با اشاره به وجود سازوکارهای دیگر برای رفع کسری بودجه، گفت: سازوکار دیگر ما اسناد خزانه اسلامی است که می‌تواند به ما کمک کند؛ البته طبیعی است که اگر قیمت نفت بالاتر باشد، مشکلات مالی با سرعت بیشتری حل خواهد شد.

وی درباره تاثیر نمایشگاه‌ها در روند توسعه صنعت برق کشور، گفت: نمایشگاه صنعت برق بستری است که سازندگان داخلی و خارجی خدمات و محصول‌های خود را عرضه می‌کنند و شرکت‌های متقاضی خواهند توانست، به‌ صورت متمرکز از این محصول‌ها و خدمات بازدید کرده و نقاط قوت و ضعف آنها را شناسایی کنند.

وزیر نیرو ادامه داد: در چنین فضایی امکان عقد قراردادهای همکاری خارجی و داخلی و همچنین تبادل‌نظر فراهم است و برگزاری سالانه این نمایشگاه فرصتی است که تولیدکنندگان از نیازهای جدید بازار اطلاع یابند.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: