۱۷ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۰

۴۳ هزار میلیارد تومان برای پروژه های مسکن مهر پرداخت شد

مدیرکل مسکن مهربنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: قرارداد ساخت و تکمیل واحد های مسکونی مهر تاکنون به میزان ۴۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان امضا شده و حدود ۴۳ هزار میلیارد تومان آن پرداخت شد.

گزارش عیارآنلاین، امید محمدی افزود: اخط اعتباری ز ابتدا برای مسکن مهر ۴۸ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود، اما امسال دولت دو هزار میلیارد تومان به آن اضافه کرد.

مسکن اجتماعی

وی اظهارداشت: قرار بود دو میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در چارچوب طرح مهر در سطح کشور ساخته شود و سهمیه شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر جمعیت، اکنون ۶۰ درصد واحدها به مرحله فروش اقساطی و پرداخت قسط رسیده است.

محمدی یادآورشد: براساس اطلاعات در کل کشور ۴۰ درصد افرادی که در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت از مسکن مهر بهره مند شده اند، دفترچه های قسط خود را دریافت کردند.

به گفته وی ، چنانچه آخرین مرحله از ساخت یک واحد مسکونی را استقرار افراد در آن و آغاز باز پرداخت اقساط تسهیلات بانکی در نظر گرفته شود، حدود نیمی از پروژه مسکن مهر به پایان رسیده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: واحدهای باقی مانده از مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت دارای پیشرفت فیزیکی ۷۰ تا ۸۰ درصدی هستند و انتظار می رود تحویل واحدهای مسکن مهر در سال آینده به پایان برسد.

محمدی درعین حال پیش بینی کرد :تعدادی از پروژه های مسکن مهر در شهرهای یاد شده در موعد مقرر به پایان نرسد.

منبع:ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: