۱۷ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۷

معاون وزیر: ۹۷ درصد مدیریت بخش کشاورزی در اختیار بخش خصوصی است

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۹۷ درصد مدیریت حوزه کشاورزی در کشور در اختیار بخش خصوصی است در حالی که سهم مدیریت دولتی وزارتخانه های دیگر بیش از جهاد کشاورزی است.

به گزارش عیارآنلاین، محمدعلی جوادی روز شنبه در نشست با استاندار بوشهر افزود: تنها سه درصد مدیریت حوزه کشاورزی در اختیار دولت است درحالی که در وزارتخانه های دیگر سهم دولت بیش از این است.

جوادی

وی اظهار کرد: اجرای طرح های مختلف آبیاری نوین در استان بوشهر می تواند پایلوت کشور باشد.

جوادی با بیان اینکه اعتبارات بخش کشاورزی در سال آینده افزایش می یابد اضافه کرد: هر چند اعتبارات و تسهیلات بخش کشاورزی امسال وضعیت مطلوبی داشت ولی پیشنهادهای اعتباری برای سال آینده ۱۰ برابر اعتبارات کنونی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی یادآورشد: برای اصلاح الگوی مصرف آب و کشت، تسهیلات اعتباری نامحدود است و برای هرگونه طرح های آبیاری نوین و استفاده از روش های جدید کشت تسهیلات لازم پرداخت می شود.

وی از افزایش تامین اعتبارات برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خبرداد و گفت: تلاش می شود در اعتبارات سال آینده بودجه لازم برای بکارگیری نیروهای مورد نیاز در حوزه کشاورزی و رفاه کارکنان مصوب شود.

جوادی افزود: با برنامه ریزی های انجام شده سرمایه گذاری در بخش های مختلف جهاد کشاورزی از جمله شیلات و کشاورزی توسعه می یابد.

استاندار بوشهر گفت: برای استفاده بهینه آب در بخش کشاورزی لازم است تعرفه مصرف آب در این حوزه طراحی شود تا کشاورزان در مصرف آن فرهنگ صرفه جویی را موردنظر قرار دهند.

مصطفی سالاری با بیان اینکه استان بوشهر دارای زیرساخت های مهمی در حوزه کشاورزی است اظهار کرد: طرح های توسعه ای در حوزه آبیاری در استان بوشهر زمینه را برای طراحی شیوه های آبیاری نوین را فراهم کرده است.

وی گفت: سد چم شیر اکنون روند پیشرفت خوبی دارد که با بهره برداری از آن تا دو سال آینده تحولی مهم در شهرستانهای دیلم و گناوه در حوزه کشاورزی ایجاد می شود.

وی بر اجرای کانالهای انتقال آب از سد چم شیر به اراضی کشاورزی شهرهای شمالی استان بوشهر تاکید کرد و گفت: این سد فرصتی مهم را برای کشاورزی در استان بوشهر فراهم می کند و همه اراضی کشاورزی دیم مناطق دیلم و گناوه را به آبی تبدیل می کند.

سالاری اضافه کرد: ساخت کانالهای درجه ۲ و ۳ سد رییسعلی دلواری باید سرعت یابد زیرا با اجرای این کانالها سیستم های نوین آبیاری در استان اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه کشاورزان می توانند به عنوان بهترین توزیع کننده آب باشند تاکید کرد: با راه اندازی تشکل های آبیاری در استان بوشهر اختیار کشاورزان در توزیع آب افزایش می یابد و راهکار مناسبی برای مصرف بهینه آب در این حوزه است.

استاندار بوشهر اضافه کرد: سدهای دشت پلنگ، باغان، دالکی و باهوش در استان بوشهر دردست اجراست که سرعت بخشی در ساخت و بهره برداری از آنها تحولی مهم در این حوزه فراهم می کند.

سالاری با تاکید بر توجه به تعرفه مصرف آب کشاورزی افزود: برای کنترل میزان مصرف آب در حوزه کشاورزی لازم است تعرفه های آن مشخص شود تا کشاورزان به میزان تعیین شده آب مصرف کنند.

وی افزود: تعرفه مصرف آب و برق کشاورزی باید با تعرفه مصرف خانگی کشاورزان تغییر یابد.

* کشاورزی در دولت تدبیر و امید متحول می شود

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به اهمیت بخش کشاورزی با شاخص های تعیین شده، این حوزه در دولت تدبیر و امید توسعه یافته و متحول خواهد شد.

‘محمد علی جوادی’ روز شنبه در آیین تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر، افزود: بیش از یکسال است که کشور به برکت انتخابات ریاست جمهوری در آرامش بسر می برد و انتظار داریم همه بخش ها بویژه بخش کشاورزی که طیف وسیعی را زیرپوشش خود دارد، رشد و توسعه مناسب و مطلوبی داشته باشند.

وی اظهار کرد: درسالهای گذشته، کشور هر روز با بحران روبرو می شد که در سایه انتخاب آگاهانه مردم و تدابیر اندیشیده شده

امروز کشور به آرامش و ثبات رسیده و این گامی در جهت رشد و توسعه ایران اسلامی است.

جوادی اضافه کرد: دولت تدبیر و امید با حرکت اعتدال گرایانه خود تنش ها در داخل را برطرف و با تدبیر، عزت و بصیرت مذاکرات هسته ای را به جلو می برد.

وی ادامه داد: امروز با پشت سرگذاشتن مشکلات و بحران های گذشته، ایران به عنوان قدرت منطقه ای مطرح است و بدون حضور جمهوری اسلامی بسیاری از تنگناهای منطقه حل نمی شود.

جوادی با بیان اینکه امروز کارها براساس قانون در جامعه انجام می شود، بیان کرد: امیدواریم با سیاست های جدید دولت تدبیر و امید، شاهد رونق اقتصادی، اشتغال و تولید در کشور باشیم.

وی گفت: با نگاه روشنگرایانه دولت تدبیر و امید اعتبارات و مصوبات خوبی به بخش کشاورزی اختصاص یافته است.

وی خطاب به رییس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: با تدوین برنامه ای مناسب و وجود تعامل و مراوده میان سازمان جهاد کشاورزی و دیگر مسوولان، امام جمعه، استانداری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید زمینه تحول در بخش کشاورزی استان بوشهر فراهم شود.

جوادی بر توجه به مسایل کارکنان سازمان جهاد کشاورزی به عنوان سرمایه های اصلی این سازمان و بهره برداران و تشکلها تاکید کرد.

در این آیین محمد تقی منوچهری به عنوان رییس جدید سازمان جهاد کشاورزی معرفی و از خدمات نوذر منفرد تقدیر شد.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: