۱۷ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۴

لایحه تنظیم مقررات مالی به شفافیت بودجه کمک می کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب لایحه تنظیم برخی مقررات مالی از قانونگذاری های متعدد جلوگیری و موجب شفافیت بودجه خواهد شد.

به گزارش عیارآنلاین، علی محمد احمدی اظهار داشت: وجود تبصره های تکراری در لایحه بودجه و وقت زیادی که برای بررسی این تبصره ها صرف می شد، سبب شد تا دولت اقدام به تنظیم لایحه مقررات مالی کند.

علی محمد احمدی1

وی با بیان اینکه این لایحه فواید بسیاری در تنظیم لایجه بودجه خواهد داشت، تصریح کرد: این لایحه سبب شفافیت مالی مناسب در نظام بودجه ریزی و تعامل بیشتر دولت و مجلس خواهد شد.

نماینده مردم دهلران خاطرنشان کرد: همچنین تصویب این لایحه در نظام بودجه ریزی از قانونگذاری جدید جلوگیری می کند و فضایی ایجاد خواهد کرد تا نمایندگان وقت بیشتری را صرف بررسی ردیف های و هزینه های شرکت های دولتی کنند.

وی گفت: بررسی این لایحه فوریت داشت، هرچند اول تصویب نشد اما با رایزنی هایی که با نماینده های کمیسیون های مختلف داشتیم این لایحه فردا یکشنبه دوباره در صحن مطرح می شود تا نماینده کمیسیون ها نظرات خود را در این خصوص ارایه نمایند.

گفتنی است، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات لایحه الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت که در صدد دائمی کردن احکام بودجه سالانه کشور بود مخالفت کردند. اواخر مرداد ماه یک فوریت این لایحه در صحن علنی به تصویب رسید و پس از آن کمیسیون مشترک در مجلس برای بررسی این لایحه تشکیل شد که به صورت فشرده مواد این لایحه را بررسی کرد.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: