۱۷ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۵۸

مناطق آزاد باید استراتژی مشخص داشته باشند

معاون شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: مناطق باید استراتژی و راهبرد مشخص در پیشبرد اهداف با استفاده از فرصت ها داشته باشند.

به گزارش عیارآنلاین، مهدی بازرگان در دیدار با مدیر عامل منطقه آزاد چابهار اظهار کرد: داشتن طرحی جامع، نقش بسیار مهمی در رسیدن به اهداف توسعه‌ای دارد.

وی گفت: نباید در امور تاخیر کنیم؛ جهت توسعه با همکاری یکدیگر برنامه ریزی نماییم تا به اهداف اصلی دست یابیم. به صورت طبیعی امتیازاتی داریم و باید قدر مدیریت بومی را بدانیم و در راستای اعتلای منطقه از آن استفاده بهینه کنیم.

مناطق آزاد

بازرگان افزود: شناخت موانع، مشکلات و افزایش سطوح مقاومتی موجب روان شدن امور و منتج به پیشرفت خواهد شد.

همچنین حامد علی مبارکی، مدیرعامل منطقه آزاد چابهار نیز در این دیدار اظهار کرد: چابهار با مردمانی پاک نهاد، میهماندوست و شریف در کنار ساحل مکران دارای پتانسیل های طبیعی در جنوب شرق کشور می باشد.

وی افزود: ارتباط و همکاری با دستگاه‌های ملی نقش موثری در تسریع پیشرفت منطقه دارد.

مبارکی با تاکید بر همکاری و ارتباط با دستگاه های ملی افزود: با تعامل با یکدیگر می توان در شکوفایی بندر چابهار و نهایتا ایجاد درآمد و اشتغالزایی در راستای رفاه مردم مشارکت کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به اینکه ماموریت اصلی منطقه آزاد چابهار ترانزیت است، گفت: بافت بومی و شرایط اقلیمی منطقه موجب ایجاد ظرفیت های گردشگری از جمله ایجاد روستای نمونه گردشگری در این خطه از میهن شده است.

منبع:ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: