۱۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۴

تولید خودرو کاهش یافت

تولید انواع خودرو در کشور طی مهرماه امسال به ۱۰۳ هزار و ۲۳۸ دستگاه رسید که در مقایسه با ماه قبل از آن، ۱۱ هزار و ۷۳۵ دستگاه افت را نشان می‌دهد.

به گزارش عیارآنلاین، تولید خودروهای سواری در کشور طی مهر ماه امسال به ۸۷ هزار و ۶۶۶ دستگاه رسید که نسبت به شهریور امسال با افت ۹ هزار و ۵۸۹ دستگاهی همراه بوده است.

خودرو

همچنین در مهر ماه ۹۳، تولید وانت در کشور به حدود ۱۴ هزار دستگاه رسید که در مقایسه با ماه قبل از آن، ۲ هزار و ۲۶۳ دستگاه کاهش داشته است.

در نخستین ماه پاییز نیز در کشور هزار و ۵۷۰ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده تولید شد که ۱۱۵ دستگاه کمتر از شهریور ۹۳ بوده است.

 تولید انواع خودرو در کشور طی هفت ماهه امسال ۶۲۵ هزار و ۵۴۰ دستگاه بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۱٫۴ درصد رشد نشان می‌دهد. همچنین تولید انواع سواری طی هفت ماهه امسال ۵۳۰ هزار و ۳۱۳ دستگاه بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۰٫۸ درصد رشد را نشان می‌دهد.

تولید انواع خودرو در مهر ماه امسال در حالی نسبت به شهریورماه کاهش یافته که رشد آمار تولید خودرو در ماه‌های ابتدایی سال نسبت به مدت مشابه سال قبل، یکی از دلایل اصلی رشد بخش صنعت و نرخ رشد اقتصادی کشور بیان شده است.

منبع:فارس

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: