۱۷ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۷

دلیلی برای خروج معامله بخشی از محصولات پتروشیمی از بورس کالا وجود ندارد

ر حالی توافق وزارت صنعت با اتحادیه تعاونی‌های صنعت پلاستیک برای خروج بخشی از محصولات پتروشیمی از بورس کالا، موجب نگرانی فعالان بازار پتروشیمی و کارشناسان شده که دبیر انجمن کارفرمایان صنعت پتروشیمی می‌گوید: دلیلی برای خروج بخشی از معاملات محصولات پتروشیمی از بورس کالا وجود ندارد.

به گزارش عیارآنلاین، خبرهایی مبنی بر توافق وزارت صنعت، معدن و تجارت با اتحادیه تعاونی‌های صنعت پلاستیک برای خروج ۱۰ تا ۲۰ درصد از محصولات پتروشیمی از بورس کالا، منتشر شده است.

بورس کالا

این خبر مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان و سهامداران صنعت پتروشیمی به دلیل احتمال ایجاد عدم شفافیت در شرکت‌ها شده است، چرا که هم‌اکنون معاملات در فضای شفاف بورس کالا انجام می‌شود.

بنابراین درباره جزئیات احتمال این توافق احمدی مهدوی، دبیر انجمن کارفرمایان صنعت پتروشیمی  با ابراز تعجب از شنیدن توافق برای خروج ۲۰ درصد از معاملات پتروشیمی از بورس کالا، گفت: از توافق میان وزارت صنعت و اتحادیه تعاونی‌های صنعت پلاستیک اطلاعی ندارم، اما آن چیز که برای همه واضح و مشخص بوده، تعادل بازار و بهبود اوضاع پس از مصوبه وزارت صنعت در تیر ماه سال جاری است؛ از این رو موافقت وزارت صنعت با خروج ۲۰ درصدی محصولات از بورس بعید است.

مهدوی افزود: با مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت در تیر ماه سال جاری سرانجام واسطه ها از بازار پتروشیمی خارج شدند و معاملات به تعادل رسید، به این ترتیب دلیلی برای خروج بخشی از محصولات از بورس و عرضه مستقیم توسط تعاونی‌ها وجود ندارد.

وی تصریح کرد: در بورس کالا همه چیز شفاف بوده و مسئولان به راحتی می توانند حجم عرضه، تقاضا و قیمت‌ها را رصد کنند، اما اگر بخشی از معاملات به خارج از بورس منتقل شود، به طور حتم شفافیت به میزان کنونی نخواهد بود.

منبع:فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: