۱۷ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۴

واعظی:امضای ۱۰ سند همکاری میان ایران و آذربایجان در سفر رئیس‌جمهور به این کشور

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به اینکه برای آماده‌سازی اسناد همکاری ایران و آذربایجان پیش از سفر رئیس‌جمهور به این کشور به باکو سفر کرده است، گفت: تجار ایرانی پیش از سفر رئیس‌جمهور به آذربایجان به این کشور وارد خواهند شد.

به گزارش عیارآنلاین، تجار ایرانی پیش از سفر رئیس‌جمهور ایران به آذربایجان به این کشور سفر خواهند کرد.

محمود واعظی

محمود واعظی رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های تجاری، اقتصادی و بشردوستانه ایران و آذربایجان در باکو گفت، هیئتی از اعضای اتاق بازرگانی ایران و نمایندگان بخش خصوصی پیش از سفر دو روزه رئیس‌جمهور به آذربایجان، به این کشور سفر خواهند کرد.

قرار است حسن روحانی ریاست جمهوری اسلامی ایران در ۱۲ نوامبر (۲۱ آبان) به آذربایجان سفر کند.

همچنین واعظی افزود، نمایندگان شرکت‌های فعال در مناطق مرزی به همراه نمایندگان بخش خصوصی از استان‌های اذربایجان غربی و شرقی و اردبیل به زودی وارد باکو خواهند شد.

وی اضافه کرد، در جریان نشست دو کشور تعدادی سند همکاری به امضا خواهند رساند. سفر من به آذربایجان به آماده‌سازی این اسناد ارتباط دارد.

بر اساس این گزارش، در جریان سفر رئیس‌جمهور ایران به آذربایجان، دو کشور ۱۰ سند در زمینه توسعه همکاری در صنعت برق، تسهیل امور گمرکی، حمل و نقل، گردشگری و بخش‌های تجاری به امضا خواهند رساند.

واعظی گفت، روابط ایران و آذربایجان در مسیری مثبت تغییر یافته است.

وی ادامه داد، سفر الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان به ایران و همچنین نشست‌های دو رئیس‌جمهور در آستاراخان روسیه و داووس سوئیس، نقش مهمی در ایجاد زمینه مناسب برای همکاری دو کشور در زمینه‌های سیاسی و اقتصادی داشته است.

منبع:فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: