صادرات گوشت مرغ ایرانی رونق گرفت/ برنامه دولت برای جلوگیری از خسارت تولیدکنندگان

معاون وزیر جهادکشاورزی در امور تولیدات دامی با بیان اینکه ایران تا پارسال واردکننده گوشت مرغ بود، گفت: امسال توان تولید به حدود دو میلیون تن رسیده که مازاد بر نیاز داخلی است و هیچ نیازی هم به واردات نداریم.

به گزارش عیارآنلاین، حسن رکنی در گفتگویی رادیویی اعلام کرد: حدود دو درصد گوشت سفید جهان در ایران تولید می شود که با توجه به جمعیت ۱٫۱ درصدی ایران رقم قابل توجهی است و با توجه به عبور از مرحله خودکفایی، باید برای صادرات برنامه ریزی کنیم.

رکنی دام

وی افزود : در سال گذشته برای واردات ۴۵ هزار تن گوشت مرغ برنامه ریزی شده بود اما در نیمه دوم سال روند واردات متوقف شد و در سال جاری و تاکنون حدود ۴۵ هزار تن گوشت مرغ صادر کرده ایم که امیدواریم تا پایان سال به ۶۰ هزار تن برسد.

رکنی با بیان اینکه برای صادرات باید به سلایق و خواست‌های مشتریان خارجی توجه کنیم، گفت: از واحدهای تولیدی می خواهیم وزن و اندازه تولید مرغ را کاهش دهند تا در بازارهای خارجی استقبال شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی افزود: شرکت پشتیبانی امور دام نیز به منظور جلوگیری از خسارت تولیدکنندگان، بخشی از مازاد تولید را خریداری و ذخیره سازی می کند تا در دوران اوج مصرف و افزایش تقاضا به بازار عرضه کند که این خریدها نیز طبق دستورالعمل و براساس وزن و اندازه مشخص انجام خواهد گرفت و امیدواریم تشکل‌های تولیدی به این موارد هم توجه کنند.

منبع: مهر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: