۱۷ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۶

فردا پایان سرشماری بخش کشاورزی/ آیا کاهش تعداد بهره‌برداران به معنای افزایش بهره‌وری کشاورزی است

فردا یکشنبه سرشماری بخش کشاورزی در سال جاری به پایان می‌رسد، در حالی که آمارها حکایت از کاهش حدود یک میلیون بهره‌بردار کشاورزی دارد.

به گزارش عیارآنلاین، سرشماری عمومی بخش کشاورزی سال جاری یکشنبه ۱۸ آبان ۹۳ در کشور به پایان می‌رسد، این سرشماری از ۵ مهرماه شروع شده بود که فردا ادامه دارد.

جنگل زراعی کشاورزی

براین اساس طبق آخرین خبرها ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی برای شناسایی بهره‌برداران کشاورزی وجود داشته است و در این راستا بیش از ۳ میلیون بهره‌بردار کشاورزی و دامداری شناسایی شده‌اند.

همچنین مسئولان مرکز آمار پیش بینی می‌کنند که نسبت به دوره گذشته تعداد بهره‌برداران نسبت به سرشماری دوره گذشته کاهش نشان می‌دهد.

عادل آذر رئیس مرکز آمار ایران نیز گفته بود، اطلاعات و آمارهای مقدماتی این سرشماری بهمن ماه سال جاری و گزارش‌های تکمیلی اوایل سال ۱۳۹۴ منتشر خواهد شد.

بر این اساس به گفته مسئولان ۱۲ درصد از سهم تولید ناخالص داخلی مربوط به کشاورزی است و در این میان ۱۵ تا ۱۶ درصد به شاغلان به این بخش اختصاص دارد.

حال سوال این است که آیا کاهش تعداد بهره‌برداران کشاورزی با افزایش بهره‌وری و جایگزینی ماشین آلات جبران شده یا به معنای کاهش تولید در این بخش است؟

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: