۱۷ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۳
کرباسیان:

کمیسیون اقتصادی دولت با گذشت ۲ ماه هنوز فرصت بررسی خروج معدن از رکود پیدا نکرده است

رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه با گذشت ۲ ماه هنوز کمیسیون اقتصادی دولت فرصتی برای بررسی ۷ پیشنهاد برای خروج معدن از رکود پیدا نکرده است، گفت:قرار بود با توجه به توصیه رئیس جمهور و معاون اول این امر در اسرع وقت بررسی شود.

به گزارش عیارآنلاین، مهدی کرباسیان در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه حدود دو ماه از ارسال ۷ پیشنهاد ایمیدرو برای خروج بخش معدن از رکود به کمیسیون اقتصادی دولت می گذرد، اظهار داشت: قرار بود با توجه به توصیه رئیس جمهور و معاون اول این پیشنهادات در اسرع وقت بررسی و ظرف یک ماه اجرایی شود.

کرباسیان

وی با اشاره به اینکه با گذشت ۲ ماه هنوز کمیسیون اقتصادی دولت فرصتی برای بررسی ۷ پیشنهاد این سازمان پیدا نکرده است، افزود: بخش معدن یکی از کلیدی ترین بخش در اقتصاد کشور محسوب می شود که امیدواریم با کمک مسئولین مشکلات آن در اسرع وقت برطرف شود.

مدیر عامل ایمیدرو اضافه کرد:این پیشنهادات نخست باید در کمیسیون اقتصادی مطرح و سپس به تصویب هیأت دولت برسد که تاکنون هنوز در کمیسیون هم مطرح نشده است.

به گزارش تسنیم، پیشنهادهای ایمیدرو در نیمه شهریور ماه امسال بر مبنای توانمندی‌های داخلی و اقتصاد مقاومتی طراحی شده و قرار است در سه بند از بسته خروج از رکود گنجانده شود. ارایه تسهیلات از صندوق توسعه ملی برای سرمایه گذاری در مناطق کم برخوردار،‌ تخصیص ۶۵درصد از درآمدهای حاصل از بهره مالکانه، پرداخت مستمر حق انتفاع از معادن و تخصیص حداقل ۷۰درصد از منابع مالی پیش بینی شده در بودجه سال جاری بخشی از پیشنهادهای ایمیدرو به دولت است.

ارایه مجوز برای تامین سرمایه طرح های توسعه ای،‌ پرداخت هزینه زیرساخت های معدنی از محل حقوق دولتی معادن، تقویت صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی و تخصیص ۷۰درصد از منابع فروش شرکت ها برای اجرای طرح های ایمیدرو را باید دیگر پیشنهاد‌های این سازمان عنوان کرد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: