۱۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۰
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران خبر داد

شبکه‌های جدید برق تهران از زیر زمین رد می‌شود

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران از احداث شبکه‌های جدید برق تهران به‌صورت زیرزمینی خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، «سیدزمان حسینی» اظهار داشت: تهران از نظر ارتفاع ساختمان‌ها در حال توسعه بوده و به‌دنبال آن نیز شبکه‌های برق به‌عنوان یک زیرساخت در حال توسعه است.

برق

وی افزود: با توجه به مشکل کمبود زمین و همچنین از منظر مبلمان شهری، عملا دیگر نمی‌توان شبکه‌های جدید را به‌صورت هوایی احداث کرد و شبکه‌های جدید برق در تهران به‌صورت کابل زیرزمینی اجرا می‌شود.
وی اظهار داشت: کابل‌های ۲۳۰ کیلوولت را با حفر تونلی به عمق ۱۰ متر و قطر مفید ۲٫۵ متر در زیرزمین به‌کار می‌بریم.
وی با بیان اینکه در کشور به فناوری ساخت کابل ۲۳۰ کیلوولت دست پیدا کرده‌ایم و هم‌اکنون این کابل‌ها در کشور ساخته می‌شود، گفت: پنج تونل ۲۳۰ کیلوولت در تهران به بهره‌برداری رسیده است و چهار طرح دیگر در دست اجرا داریم.
وی درباره جایگزینی خطوط هوایی با کابل‌های زیرزمینی در تهران، گفت: در تهران تعدادی خطوط ۲۳۰ کیلوولت و ۶۳ کیلوولت داریم که هم از نظر مبلمان شهری مناسب نبوده و هم فرسوده هستند که ما این بخش از خطوط را به‌تدریج جمع‌آوری کرده و با کابل‎‌های زیرزمینی جایگزین می‌کنیم.
وی با اشاره به سختی‌های جایگزینی خطوط هوایی با کابل زیرزمینی، گفت: اجرای این طرح‌ها بسیار پرهزینه و زمان‌بر هستند و از آنجایی که این خطوط برق‌دار هستند، نمی‌توان به‌راحتی آنها را از شبکه جدا کرد.
وی از مذاکره با شهرداری تهران برای جمع‌آوری شبکه‌های فشار قوی مناطق اصفهانک، تهرانپارس و کن با مشارکت شهرداری خبر داد و گفت: طی نشست‌های مختلفی که با شهرداری برگزار شده است، درباره جمع‌آوری شبکه فشار قوی این سه منطقه به توافق‌هایی رسیده‌ایم اما این طرح در مراحل ابتدایی قرار دارد.
وی تاکید کرد: اجرای این طرح بسیار پرهزینه و زمان‌بر است و به‌تدریج در تهران اجرا می‌شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: