۱۶ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۱

معاون وزیر نفت: برداشت نفت از پارس جنوبی در دولت یازدهم آغاز خواهد شد

معاون برنامه ریزی و امور هیدروکربوری وزیر نفت گفت: تولید نفت از پارس جنوبی نیازمند تأمین برخی تجهیزات و همچنین تکمیل حفاری هاست و تلاش می کنیم که در دولت یازدهم برداشت نفت از لایه نفتی پارس جنوبی محقق شود.

به گزارش عیارآنلاین، منصور معظمی در گفت‌‌وگویی اظهار داشت: در سال جاری شاهد افزایش ظرفیت تولید گاز از فازهای ۱۲، ۱۵، ۱۶، ۱۷ و ۱۸ خواهیم بود.

معظمی

وی افزود: قطعا افزایش یکصد میلیون مترمکعبی تولید گاز از میدان مشترک پارس جنوبی از این فازها محقق می شود اما ممکن است بخشی از ظرفیت این فازها به بهره برداری نرسد که مطمئنا در سال ۹۴ شاهد بهره برداری از بخش هایی از این ۵ فاز خواهیم بود که در سال ۹۳ به بهره برداری نرسیده است.

معاون برنامه ریزی و امور هیدروکربوری وزیر نفت از برنامه وزارت نفت برای افزایش تولید ۱۰۰ میلیون مترمکعبی گاز از میدان مشترک پارس جنوبی در سال ۹۴ خبر داد و گفت: تمرکز فعالیت ها برای تحقق این برنامه روی فازهای ۱۳، ۱۴، ۱۹، ۲۰ و ۲۱ است.

وی افزود: قطعا در سال ۹۴ بخشی از ظرفیت این ۵ فاز به گونه ای به بهره برداری می رسد که افزایش ۱۰۰ میلیون مترمکعبی تولید گاز را نسبت به زمستان سال ۹۳ رقم می زنیم.

معظمی در پاسخ به اینکه تولید نفت از لایه نفتی پارس جنوبی در چه مرحله ای است، اذعان داشت: تولید نفت از پارس جنوبی نیازمند تأمین برخی تجهیزات و همچنین تکمیل حفاری هاست که در جلسات آینده بیشتر روی آن متمرکز می شویم و تلاش می کنیم که در دولت یازدهم برداشت نفت از لایه نفتی پارس جنوبی محقق شود.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: