۱۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۵

مشکلات ترانزیتی در مرز بازرگان مانع صادرات

رییس شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه گفت: مشکل ترانزیت کامیون های حمل کالا بین دو کشور ایران و ترکیه در مرز بازرگان، مانع تحقق اهداف صادراتی دو کشور می شود.

به گزارش عیارآنلاین، رضا کامی روز پنجشنبه در گفت و گویی با بیان اینکه پلمپ باک کامیون های ورودی از ترکیه ، آخرین توافق مقامات دو کشور است، گفت: به این ترتیب کامیون های ترکیه، امکان سوخت گیری در ایران نخواهند داشت.

ترانزیت - واردات - گمرک

وی با بیان اینکه ترک ها همواره نسبت به اخذ تفاوت قیمت سوخت از کامیونداران ترکیه در ایران معترض بوده اند، یادآوری کرد: پیش از این هم موضوع پلمپ باک کامیون های ترکیه مطرح شده بود.

کامی تصریح کرد: ترکیه از ماه گذشته، در قبال دریافت مابه التفاوت قیمت سوخت از کامیونداران این کشور در ایران، به افزایش عوارض تردد کامیون های ایرانی از مرز بازرگان اقدام کرده، گفت: افزایش غیرمنطقی عوارض، موجب کاهش ترانزیت کالا بین ایران و ترکیه شده و اهداف توسعه صادراتی دو کشور را با تهدید مواجه کرده است .

وی با اشاره به اهمیت مرز بازرگان برای دو کشور گفت: افزایش عوارض ترانزیت کالا، علاوه بر افزایش هزینه حمل و نقل، توان رقابت تجار را کاهش می دهد.

اقدام کشور ترکیه در زمینه افزایش عوارض تردد کالا از مرز بازرگان در حالی است که هفته گذشته نهاد زیبکچی وزیر اقتصاد این کشور در همایش مجمع صادرکنندگان در شهر مرزی وان گفت: کشورش در تحقق هدف ۳۵ میلیارد دلاری تجارت با ایران عزم راسخ دارد .

منبع : ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: