۱۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۱
کارخانه مطرح کرد:

محورهای سوال از وزیر جهادکشاورزی/ راهکارهای کنترل کم آبی و کشت گندم با کمترین میزان مصرف آب

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با یادآوری سوال خود از وزیر جهادکشاورزی گفت: راهکارهای بحران آب و مقابله با کم آبی و چگونگی کشت گندم با کمترین میزان مصرف آب محور سوالات از حجتی وزیر جهادکشاورزی است.

به گزارش عیارآنلاین، ابراهیم کارخانه در گفت وگویی در تشریح محورهای سوال خود از وزیر جهاد کشاورزی که قرار است هفته آینده با حضور درکمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس مطرح و بررسی شود، گفت:با توجه به اینکه ۹۳درصد آب مصرفی کشور در زمینه کشاورزی، ۲ درصد صنعت و ۵ درصد نیز به مصرف شرب می رسد که هر کدام باید با برنامه ریزی جداگانه ای مدیریت شود و در حوزه کشاورزی وزیر جهادکشاورزی باید برنامه های خود در این خصوص را به صورت شفاف اعلام کند که برهمین اساس یکی از سوالات از وزیر جهادکشاورزی در مورد راهکارهای این وزارتخانه برای کنترل بحران آب و مقابله با کم آبی در بخش کشاورزی است.

ابراهیم کارخانه- عضو کمیسیون انرژی

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در کشاورزی ۱۵ روش نوین آبیاری باید استفاده شود، اذعان کرد: در عرصه کشاورزی مصرف آب باید بصورت همه جانبه بهینه سازی و مدیریت شود که از جمله این روش ها می توان به آبیاری تحت فشار و استفاده از تونل اشاره کرد که با استفاده از این روش آب دیگر هدر نمی رود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با یادآوری اینکه گندم یکی از محصولات استراتژیک بخش کشاورزی است، تصریح کرد: با توجه به پیشرفت علم و استفاده از روشهای نوین کشت این محصول برای کاهش میزان مصرف آب از حجتی وزیر جهادکشاورزی سوال خواهم کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بر اساس دستور کار کمیسیونهای تخصصی مجلس شورای اسلامی هفته آینده روز سه شنبه حجتی وزیر جهاد کشاورزی با حضور در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس به سوالات ۱۴ نفر از نمایندگان پاسخ می دهد.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: