۱۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۷

طرح های آماده تجاری سازی دانشگاه امیرکبیر حمایت می شود

معاون تجاری سازی و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:این معاونت از تمام طرح های آماده تجاری سازی دانشگاه امیرکبیر حمایت می کند.

به گزارش عیارآنلاین، محمود شیخ زین الدین روز پنجشنبه در گفت وگویی افزود:معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از گذشته با دانشگاه امیرکبیر همکاری و حمایت هایی در زمینه اجرای طرح های علمی و پژوهشی داشته است.

زین الدین

وی ادمه داد:برخی از طرح ها مانند طرح رله ملی و یا طرح ابر رایانش که از طرح های زیر ساختی است اکنون در دانشگاه امیرکبیر آماده تجاری سازی است.این طرح ها از قبل مورد حمایت معاونت قرار داشته و همچنان حمایت از این طرح ها به قوت خود ادامه دارد.

شیخ زین الدین اظهارکرد:حمایت معاونت ازطرح های آماده تجاری سازی، هم حمایت مادی و هم تلاش برای پیدا کردن بازاراست.

وی ادامه داد:معاونت ازتمام طرح های آماده تجاری سازی دانشگاه امیرکبیر یا در قالب اعتبارات خود معاونت یا از طریق اعتبارات صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت می کند.

وی علاوه براین گفت:صندوق حمایت از پژوهشگران نیز آمادگی دارد از طرح هایی که آماده ثبت بین المللی (پتنت) است حمایت کند.

شیخ زین الدین با اشاره به توافق های انجام شده بین معاونت و دانشگاه امیرکبیر در زمینه حمایت از شرکت های دانش بنیان در مرکز رشد این دانشگاه افزود:دانشگاه امیرکبیر باید درخصوص ایجاد شرکت های دانش بنیان سریع ترو بهتراز قبل عمل کند.

وی یادآورشد:ارتباط دانشگاه امیرکبیر با صنعت از قدیم خوب بوده است، اما اکنون زمانی فرا رسیده که لازم است این ارتباطات را درقالب شرکت های دانش بنیان ساماندهی کنیم که خوشبختانه دانشگاه نیز در این زمینه فعالیت های خوبی انجام داده و معاونت نیز در زمینه حمایت های بیشتراز شرکت های دانش بنیان اعلام آمادگی کرده است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: