۱۵ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۳

معاون وزیر راه: میانگین شهرنشینی در ایران به ۷۳ درصد رسیده است

معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: میانگین جهانی شهرنشینی ۶۰ درصد است، اما در کشور ما این رقم به ۷۳ درصد رسیده است.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران، محمد پژمان افزود: همه شواهد گواه ادامه این روند است، مگر آنکه تغییراتی در راستای توسعه شهرنشینی در کشور به وجود آید.

سید محمد پژمان

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: اگر جمعیت متناسب با ظرفیت های طبیعی به جهت کار و سکونت و براساس مطالعات آمایشی هر کشور نباشد، شهرنشینی با خطراتی توام خواهد بود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن یادآور شد: امروز پس از سپری شدن زمان زیادی بحث شهرها و گسترش شهرنشینی یکی از مشکلات شهرنشینی است و باید مسائل را آسیب شناسی کنیم و راهکارهایی را برای رفع مشکلات شهری ارایه دهیم تا شعار شهر بهتر زندگی بهتر محقق شود.

پژمان با بیان اینکه طی پنج دهه اخیر در کشور نسبت شهرنشینی و جمعیت روستایی دگرگون شده است، گفت: این حجم از جابه جایی از طاقت هر کشوری با هر اقتصادی خارج است و نشان می دهد در مقابل این جابه جایی حساسیت کافی نداشتیم و خودمان به دنبال آن نرفتیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: باید این واقعیت را بپذیریم که روند شهرنشینی در ایران و همه کشورهای جهان ادامه خواهد داشت، اما سیاست های کلان کشور باید طوری رقم بخورد که جمعیت را به سمتی که ظرفیت پذیرش آن وجود دارد، هدایت کنیم.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: