۱۵ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۹
ادعایی در آستانه گزارش IAEA

رویترز: گزارش آژانس بین‌المللی اتمی حکایت از پیشرفت کم در بازرسی از تاسیسات هسته‌ای ایران دارد

یک خبرگزاری انگلیسی به نقل از دیپلمات‌های مطلع مدعی شد که پیشرفت اندکی در مسیر بازرسی از تاسیسات هسته‌ای ایران از سوی آژانس بین‌المللی اتمی صورت گرفته است.

به گزارش عیارآنلاین، خبرگزاری انگلیسی «رویترز» طی گزارشی که خبرنگار لحظاتی قبل از وین پایتخت اتریش مخابره نمود، از پیشرفت کم در مسیر تحقیق و بازرسی از برنامه‌های شک‌برانگیز هسته‌ای ایران خبر داد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی

بر اساس این گزارش، دیپلمات‌های مطلع در این زمینه امروز (چهارشنبه) اعلام داشتند انتشار گزارش جدید آژانس می‌تواند بن‌بست بالقوه‌ای در مسیر حل دیپلماتیک این مسئله بین قدرت‌های جهانی و ایران باشد.

رویترز مدعی شده است که در گزارش ۳ ماهه آژانس بین‌المللی هسته‌ای که قرار است پنجشنبه یا جمعه هفته جاری منتشر شود، احتمالا عنوان خواهد شد که ایران هنوز اطلاعات لازمی را که قرار بود از ۲ ماه پیش تاکنون به آژانس بدهد، ارائه نداده است.

به ادعای این خبرگزاری، مقام‌های غربی می‌گویند که ضرورت دارد تا ایران همکاری کاملی را با آژانس بین‌المللی هسته‌ای در مسیر رفع نگرانی‌های طولانی مدت وبه عنوان «یک راه حل دیپلماتیک» انجام دهد تا در عوض آن معافیت های تحریمی در زمینه تولید نفت نصیبش شود.

منبع : فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: