۱۴ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۱۹

۲۹ قرارداد غیرفعال در شهرک‌های صنعتی تهران تعیین تکلیف شد

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران از تعیین تکلیف ۲۹ قرارداد راکد و غیرفعال در سطح شهرک‌های صنعتی استان تهران خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، علی سلیمانی با اعلام این خبر اظهار داشت: در نشست هیأت حل اختلاف و داوری که به‌منظور تعیین تکلیف قراردادهای راکد و غیرفعال در شهرک‌های صنعتی عباس آباد، شمس آباد، نصیرآباد، فیروزکوه و خوارزمی برگزار شد، ۲۹ قرارداد جمعاً به متراژ ۱۹۵ هزار و ۸۷۹ مترمربع تعیین تکلیف شد.

شهرک صنعتی

وی افزود: شرکت شهرک‌های صنعتی تهران بر اساس دستورالعمل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و در راستای انجام تعهدات طرف‌های قرارداد، پس از دو مرحله ارسال اخطاریه و تجدید وقت، نسبت به تعیین تکلیف قراردادهای راکد و فعال نمودن مطلوب اراضی غیرفعال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در نشست هیأت حل اختلاف و داوری اقدام می‌نماید.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران، عدم دریافت پروانه ساختمانی، عدم ساخت و ساز، عدم اخذ پروانه پایان کار، بدهی مالی، بدهی حق شارژ و گاز، انقضاء اعتبار یا ابطال جواز تأسیس و عدم انعقاد قرارداد و تحویل را از جمله موارد تخلف طرف‌های قرارداد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اعلام کرد که در جلسات هیأت حل اختلاف و داوری مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سلیمانی تعیین تکلیف قراردادهای راکد و غیرفعال از طریق هیأت حل اختلاف و داوری را یک راهکار مفید و تخصصی در برخورد با واحدهای متخلف بدون ارجاع به مراجع قضایی دانست و خاطرنشان کرد: فسخ قراردادهای راکد و غیرفعال در شهرک‌های صنعتی با جدیت دنبال خواهد شد تا به‌واسطه آن، زمین مورد نیاز برای سرمایه‌گذاران واقعی جهت ایجاد واحدهای تولیدی و فرصت‌های شغلی در سطح استان تهران فراهم شود.

گفتنی است، شرکت شهرک‌های صنعتی تهران هم‌اینک با دارا بودن ۲۵ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب، ۱۲ شهرک و ۴ ناحیه صنعتی درحال بهره‌برداری یا واگذاری زمین، یک شهرک فنآوری در دست ساخت، ۴ مرکز خدمات فنآوری و کسب و کار و بهره‌برداری از ۴ هزار و ۱۰۷ واحد صنعتی کوچک و متوسط، موجبات اشتغال ۷۴ هزار و ۳۶۴ نفر را در استان تهران فراهم نموده است.

منبع:تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: