۱۴ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۹

چهار شرکت پتروشیمی زیان ده به سود دهی رسیدند

چهار شرکت پتروشیمی تابعه هلدینگ خلیج فارس که پیشتر زیان ده بودند به سود دهی رسیدند.

به گزارش عیارآنلاین، مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس اظهار کرد: با برنامه ریزی های انجام  شده  چهار شرکت پتروشیمی اروند، تند گویان ،پازارگاد و ره آوران فنون پتروشیمی که پارسال در میان شرکت های ضرر ده قرار داشتند امسال به سود دهی رسیده اندودر وضعیت مطلوبی قرار دارند.

نژادسلیم

عادل نژاد سلیم افزود: متاسفانه ۲ شرکت هنوز زیان ده هستند که بزودی در مورد نحوه فعالیت آنها تصمیم گیری خواهد شد.

وی ادامه داد: افزایش سود و بهینه سازی دارائی ها اولویت اول شرکت است و به دنبال تقویت برندهلدینگ خلیج فارس با هدف ارتقای جذابیت سهام هستیم.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس با بیان این که سهام  این شرکت به عنوان بزرگترین هلدینگ حاضر در بورس از اهمیت بسیار بالائی برخوردار است گفت: سبد سهام ما در بورس تهران  با توجه به قدرت شرکتهای پتروشیمی عضو بسیار ارزشمند است.

نژادسلیم با بیان این که در بازار سرمایه باید نگاه همه بلندمدت باشد نه کوتاه مدت افزود: برنامه های توسعه ای زیادی در دست اجرا داریم که منجر به توسعه شرکت هلدینگ خلیج فارس و صنعت پتروشیمی ایران در آینده نزدیک می شود.

مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس افزود: پتروشیمی ها به دلیل ماهیت تولیدی و نیز دارا بودن نقش تاثیرگذار در توسعه اقتصادی کشور از اهمیت خاصی در بازار سرمایه برخوردار هستند، به طوری که همیشه سهامشان قابل دفاع است.

وی تصریح کرد: شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به عنوان بزرگترین شرکت حاضر در بازار سرمایه ایران، تمامی فعالیتها و عملکرد شرکتهای تابعه خود را با نظارت پیگیری می کند و بر نحوه تولید و عرضه نظارت شفاف وجود دارد.

نژاد سلیم با بیان این که تعداد شرکتهایی که هلدینگ در آنها سهامدار است به ۶۰ شرکت رسیده است  گفت: هلدینگ خلیج فارس با در اختیار گرفتن ٥١ درصد از سهام پترول می‌تواند روند سوددهی شرکت را شتاب ببخشد.

وی اظهار کرد: بیش از ١١ درصد از بورس در اختیار هلدینگ خلیج فارس است و  این شرکت به عنوان دومین شرکت بزرگ پتروشیمی در خاورمیانه و دارا بودن رتبه ٥٣ در سطح جهان دارای ٣٥٠ هزار میلیارد تومان ارزش است.

 نژاد سلیم با  اشاره به این که ارزش فروش محصولات این شرکت در سال ١٢ میلیارد دلار است گفت: توسعه پایدار، نیازمند زیرساختهای متعددی است و هلدینگ خود را ملزم به رعایت تمام الزامها و قوانین موجود می‌داند.

منبع: نیپنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: