۱۴ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۱

روزانه ١٣ میلیون لیتر بنزین یورو ٤ در کشور توزیع می شود

مصرف روزانه بنزین یورو ٤ در کشور هم اکنون به میانگین ١٣ میلیون لیتر رسیده است.

 به گزارش عیارآنلاین، مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با بیان این که توزیع این فرآورده نفتی پاک ابتدا از کلانشهر تهران آغاز شد، افزود: کرج، اراک، تبریز، اصفهان و مشهد کلانشهرهایی هستند توزیع بنزین یورو ٤ در آنها پس از تهران آغاز شده و هم اکنون نیز ادامه دارد.

سید ناصر سجادی

سید ناصر سجادی افزود: بخش عمده ای از بنزین پاک در کلانشهر تهران توزیع و مصرف می شود.

وی مصرف میانگین روزانه این فرآورده نفتی در کلانشهر تهران را ١٠ میلیون لیتر اعلام کرد.

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران درباره مصرف نفت گاز (گازوییل) یورو ٤ نیز گفت: در ٢٢٥ روز نخست امسال به طور میانگین روزانه هشت میلیون لیتر نفت گاز شهرهای چون تهران،کرج، اراک، قم، اصفهان و مشهد مصرف شده است.

به گفته وی، قرار است تا پیش از آذرماه امسال، توزیع روزانه این فرآورده نفتی افزایش یابد.

، هم اکنون روزانه ٦٠٠ هزار لیتر نفت گاز یورو ٤ در کلانشهر مشهد توزیع می شود.

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران درباره میانگین مصرف روزانه کشور نیز کفت: از ابتدای امسال تا کنون، روزانه بطور میانگین ٧٠ میلیون و ٤٠٠ هزار لیتر بنزین در سراسر کشور مصرف شده است .

سجادی با بیان این که مصرف این فرآورده نفتی در قیاس با مدت مشابه پارسال ( ٢٢٥ روز نخست) ٦٨,٨ میلیون لیتر بوده است، گفت: رشد میانگین مصرف بنزین، امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال، ٢.٤ میلیون لیتر افزایش یافته است.

 به گفته وی، در ٩ روز نخست آبان نیز به طور میانگین میانگین ٧٠ میلیون و ٩٠٠ هزار لیتر بنزین مصرف شد در حالی که مصرف میانگین روزانه آن در مدت مشابه پارسال ٧١,٩ میلیون لیتر بود که از کاهش ١.٤ درصدی آن حکایت دارد.

منبع:شانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: