۱۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۲
معاون وزیر کار خبر داد؛

دستور کار جدید شورای‌عالی اشتغال/ جزئیات طرح شایستگی‌های حرفه‌ای در اشتغال

معاون وزیر کار از برنامه ریزی برای اجرای طرح شایستگی های حرفه ای دانشجویان در فنی و حرفه ای خبر داد و گفت: این طرح در دستور کار بررسی شورای عالی اشتغال قرار دارد.

به گزارش عیارآنلاین، کورش پرند پیگیری از اجرای طرح ارتقای شایستگی های حرفه ای دانشجویان در سازمان فنی و حرفه ای خبر داد و گفت: این برنامه با رویکرد رفع نیاز بازار کار کشور به نیروی متخصص صورت می گیرد.

کوروش پرند

معاون وزیر کار با اشاره به اینکه طرح مذکور در دستور کار شورای عالی اشتغال قرار دارد، از عزم جدی سازمان فنی و حرفه ای برای اجرای طرح مذکور خبر داد.

همچنین پوراندخت نیرومند؛ معاون آموزش سازمان فنی و حرفه ای کشور در اینباره بیان داشت: طرح مذکور با نگاه فرا سیستمی طراحی شده و علاوه بر زیرساخت های مورد نیاز سازمانی، زیرساخت های سطح ملی و در حوزه های اقتصاد کلان، وضعیت بخش های تولیدی و خدماتی نیز مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: در هر بخش طرح ارتقای شایستگی های حرفه ای دانشجویان، چالش ها و مشکلات احتمالی پیش بینی شده تا امکان مدیریت طرح مذکور فراهم شود.

نیرومند ادامه داد: موفقیت در طرح مذکور علاوه بر مسائل ملی، زیرساخت های ارتباط بین المللی را نیز می طلبد.

این مقام مسئول در سازمان فنی و حرفه ای کشور مشارکت موثر وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری، صنعت، معدن و تجارت، نیرو، نفت، جهاد کشاورزی، امورخارجه، شورای ایرانیان خارج از کشور، مجلس شورای اسلامی، شورای انقلاب فرهنگی، شوراهای عالی کشور از جمله شورای عالی اقتصاد، کمیسیون علوم، تحقیقات و فناوری را در اجرای طرح ارتقای شایستگی های حرفه ای دانشجویان خواستار شد.

منبع: مهر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: