معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در گفت و گویی خبر داد

اولویت «آب» در برنامه ششم توسعه/ یک چهارم آب کشور در تهران مصرف می‌شود

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با تاکید بر اینکه بیش از یک چهارم آب کشور در تهران مصرف می شود، می‌گوید: برنامه‌های بخش آب در برنامه ششم توسعه در اولویت است.

به گزارش عیارآنلاین، رحیم میدانی در گفت و گویی گفت: منابع آب کشور باید تقویت شود به همین دلیل همواره اقدامات و برنامه‌های بخش آب کشور در وزارت نیرو از گذشته تا حال در اولویت قرار دارد و خوشبختانه این رویکرد در برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور نیز در اولویت قرار دارد.

رحیم میدانی

وی ادامه داد: نظر حاکمیت این است که در این برنامه به موضوع آب به طور خاص توجه شود، چرا که تاکنون استاندارد خاصی در این زمینه تعریف نشده است و باید به آن توجه جدی صورت گیرد.

میدانی با اشاره به آغاز بهره‌برداری اضطراری از سد ماملو گفت: در حال حاضر بیش از یک چهارم آب کشور در تهران مصرف می شود و این رقم بسیار بالایی است به همین دلیل باید در مصرف و مدیریت آب توجه جدی صورت گیرد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون ۷۵۰ لیتر در ثانیه آب از این سد وارد شبکه توزیع تهران می‌شود، چرا که پروژه انتقال آب از سد ماملو با هدف کمک به تامین و بهبود کیفیت درازمدت آب آشامیدنی بخش‌های شرقی، جنوب‌شرقی، جنوبی و جنوب‌غربی تهران است.

میدانی تاکید کرد: منابع آبی در کشور محدود است و مردم باید این کالا را به نحو بهینه و مناسب مصرف کنند.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با بیان اینکه تلاش ما بر این است که آلاینده های زیست محیطی در آب های جاری را برطرف کنیم، گفت: بخش اساسی مشکل ما برطرف کردن آلاینده هایی است که از طریق سهل انگاری انسان ها صورت می گیرد.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: