۱۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۱
پیش بینی پایگاه خبری آمریکایی

توافق نهایی هسته‌ای با ایران زمانی صورت می‌گیرد که آمریکا تقاضا‌های بی‌معنی خود را کنار گذارد

یک وبگاه تحلیلی آمریکایی در گزارشی نوشت: نمی‌توان نسبت به حصول توافق هسته‌ای قطعی بین ایران و قدرت‌های جهانی تا تاریخ معین شده خوش‌بین بود.

به گزارش عیارآنلاین، وبگاه تحلیلی «کنسرتیم نیوز» طی تحلیلی به قلم«فلینت لوریت» و «هیلاری مان لوریت» ۲ کارشناس مطرح آمریکایی در امور ایران و خاورمیانه در باره «سرانجام مذاکره هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی» نوشت: در حالی‌ جهان منتظر تماشای حصول توافق نهایی بین ایران و گروه موسوم به ۱+ ۵ تا ۲۴ نوامبر سال جاری (۳ آذر) است که چشم‌انداز حصول چنین توافقی تیره و تار می‌باشد.

ایران و ۵+۱ مذاکرات

این وبگاه تحلیلی در ادامه گزارش خود نوشت: نسبت به حصول توافق قطعی بدبینی وجود دارد زیرا رسیدن به توافق پایانی و قطعی نیاز کافی به این دارد که آمریکا درخواست‌ جاهلانه ، سلطه مابانه و عموما بی‌معنی خود مبنی بر این که جمهوری اسلامی ایران باید از میزان سانتریفیوژهای فعال خود بکاهد را کنار گذارد.

کنسرتیم‌نیوز سپس در ادامه می‌نویسد: البته بعید به‌نظر می‌رسد که دولت اوباما چنین درخواستی را در حصول توافق نهایی از قلم بیاندازد. باید گفت اگر ایران با کاستن از سانتریفیوژ‌های فعال خود موافقت می‌کرد، شاید از منظر فرضی حصول توافق مسیر می‌شد ولی از جانب تهران هیچ علامتی دال بر پذیرش این درخواست مشاهده نمی شود.

این وبگاه آمریکایی در خاتمه گزارش خود نوشت: دقیقا هفته گذشته بود که «عباس عراقچی» رییس تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران و معاون وزیر خارجه این کشور تاکید کرد در حصول هرگونه توافق هیچ تاسیسات هسته‌ای ایران به طور موقت برچیده نخواهد شد و از میزان هیچ تجهیزاتی نیز کاسته نخواهد شد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: