۱۴ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۴۰
معاون وزیر نفت در گفت‌وگویی خبر داد:

افزایش قطعی ۷۴۰ هزار بشکه ای تولید نفت تا ۴ سال آینده

معاون برنامه ریزی و امور هیدروکربوری وزیر نفت گفت: به طور قطع و یقین تا ۳ – ۴ سال آینده، ۷۴۰ هزار بشکه به میزان کنونی تولید نفت ایران افزوده خواهد شد.

به گزارش عیارآنلاین، منصور معظمی در گفت‌وگویی اظهار داشت: قانون است که نمی توانیم برای توسعه میادین مشترک از صندوق توسعه ملی برداریم اما اگر این امکان فراهم شود، هر چه در میادین مشترک سرمایه گذاری کنیم از محل فروش نفت و گاز تولیدی از این میادین، بسیار زود بازگشت داده می شود و ادامه تولید تماما منفعت ملی است.

معظمی

وی افزود: البته مجلس این اجازه را به دولت داده تا به هر طریق ممکن که می تواند برای توسعه میادین مشترک قرارداد ببندد و ما اکنون از تمامی ظرفیت ها داریم برای توسعه میادین مشترک استفاده می کنیم که البته اجرایی شدن برخی برنامه ها زمان بر است.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه در برنامه افزایش تولید نفت روی تولید از میادین مشترک حساب شده، گفت: به طور قطع و یقین تا ۳ – ۴ سال اینده، ۷۴۰ هزار بشکه به میزان کنونی تولید نفت ایران افزوده خواهد شد.

به پایه این گزارش پیش از این اسحاق جهانگیری – معاون اول رئیس جمهور – در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفته بود که امکان استفاده از فاینانس خارجی و منابع ارزی صندوق توسعه ملی در پروژه‌های میادین مشترک نفتی و گازی در دولت با راهبری وزارت نفت در حال بررسی است.

این عضو کابینه دولت خاطرنشان کرد که طوری عمل می‌کنیم که هرچه به پیش می‌رویم در برداشت از میادین مشترک موفق‌تر از گذشته باشیم و وزارت نفت نیز در این زمینه خبرهای خوشی را در سالهای آینده خواهد داشت.

منبع : تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: