مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران در گفت‌وگویی اعلام کرد

مطالعات انتقال آب خزر به دریاچه ارومیه در مرحله شناخت است

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب و نیروی ایران گفت: در صورتی که نتایج مطالعات مرحله شناخت به گونه ای باشد که تصمیم گرفته شود این پروژه برای اجرا توجیه فنی و اقتصادی دارد، مرحله بعدی مطالعات آغاز می شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا رضازاده در گفت‌وگویی اظهار داشت: اخیرا موضوع مطالعات انتقال آب خزر به دریاچه ارومیه در دستور کار شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران قرار گرفته است.

دریاچه ارومیه

وی افزود: ما نیز با یکی از شرکتهای مهندسین مشاور همکارمان و با استفاده از برخی از کارشناسان خارجی کار مطالعات این پروژه را آغاز کرده ایم.

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران تصریح کرد: طبیعتا این مطالعات در مرحله شناخت است و بعد از تکمیل این مرحله، می شود تصمیم گرفت که انجام انتقال آب خزر به دریاچه ارومیه به صلاح است و یا مصلحت نیست.

مشاور وزیر نیرو با بیان اینکه توجیه فنی و اقتصادی این پروژه کلان انتقال آب در این مطالعات مورد بررسی قرار میگیرد، گفت: در صورتی که نتایج مطالعات مرحله شناخت به گونه ای باشد که تصمیم گرفته شود این پروژه برای اجرا توجیه فنی و اقتصادی دارد، مرحله بعدی مطالعات آغاز می شود.

به گزارش تسنیم، تأمین کسری سالانه آب دریاچه ارومیه به مقدار حدود ۳ تا ۷ میلیارد متر مکعب از طریق برداشت از آب خزر و انتقال این آب با استفاده از ایستگاههای پمپاژ و کانال شیب دار، طرحی است که در حال بررسی است.

منبع : تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: