خضری با یادآوری گام سوم طرح نظام سلامت از نیمه آبان مطرح کرد:

بودجه ۲ هزار میلیاردی برای اجرای گام سوم طرح سلامت در نظر گرفته شده

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از اختصاص بودجه ۲ هزار میلیارد تومانی برای اجرای گام سوم طرح نظام سلامت خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، رسول خضری در گفت وگویی با یادآوری ابلاغ کتاب ارزش‌گذاری نسبی خدمات و آغاز گام سوم طرح تحول سلامت از نیمه آبان‌ماه،‌ افزود: طی ۲۰ سال گذشته تغییری در کتاب تعرفه‌گذاری خدمات بازنگری صورت نگرفت درحالی که در این مدت ۱۷۰۰ خدمت جدید به این حوزه اضافه شده بود.

رسول خضری

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد:‌ با توجه به اینکه تاکنون اراده‌ای برای بازنگری در تعرفه‌ها وجود نداشت لذا هر پزشک برای خود تعرفه‌ای تعیین و برخی‌ها نیز رو به سمت پدیده شوم زیرمیزی حرکت می‌کردند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از اینکه تاکنون بدون هیچ مبنا و اساسی تعرفه‌ها تعیین می‌شد، تصریح کرد:‌ صاحب‌نظرانی از سوی انجمن‌های علمی، سازمان نظام پزشکی، بیمه و وزارت بهداشت در تدوین این کتاب کمک کردند و دست به دست هم دادند تا علاوه بر بازنگری در ۱۷۰۰ خدمت، ۳۰۰ خدمت جدید نیز زیر چتر حمایتی بیمه‌ها قرار ‌گیرند.

خضری یادآور شد: طی سال‌های ۸۴ تا ۸۸ قرار بود یک بازنگری در خدمات صورت گیرد اما بیمه‌ها زیر بار مسئولیت نمی‌رفتند زیرا معتقد بودند که این اقدام فشار زیادی را به بیمه‌ها تحمیل می‌کند اما خوشبختانه با تدبیر و جسارت وزیر بهداشت این اقدام صورت گرفت.

وی با بیان اینکه با ابلاغ کتاب ارزش‌گذاری نسبی خدمات تعرفه‌ها شفاف‌سازی شده به گونه‌ای که دیگر راه برای تخلف باقی نمی‌گذارد، تاکید کرد: از سویی دیگر پرداخت از جیب مردم در شهرها از ۱۰ درصد به ۶ درصد کاهش می یابد و در حاشیه شهرها نیز از ۵ درصد به ۳ درصد می‌رسد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس نهم، ادامه داد:‌ برای اجرای گام سوم طرح تحول سلامت بودجه ۲ هزار میلیارد تومانی در نظر گرفته شده تا این طرح به سرانجام برسد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی،‌ با تاکید بر اینکه طرح تحول سلامت رضایتمندی پزشکان و پیراپزشکان را به دنبال خواهد داشت، گفت: در این طرح ۲۵ درصد هزینه‌های آزمایشگاهی و پاراکلینیکی نیز کاهش می‌یابد.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: