گروسی مطرح کرد:

خصوصی سازی واقعی، راه رشد صنعت خودرو/ کاهش قیمت با رشد تولید خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس کاهش قیمت خودرو را تنها با افزایش تولید عملی دانست و گفت: انتظار ما از بخش خودروسازی، خصوصی شدن بطور واقعی است، شبه دولتی بودن خودروسازی ها عواقب بسیاری داشته و باید به آن توجه شود.

به گزارش عیارآنلاین، حسین گروسی در گفت و گویی گفت: عرضه و تقاضا تنها تعیین کننده نرخ خودرو بوده و برای کاهش قیمت ها نیز باید به فکر افزایش عرضه بود.

حسین گروسی - کمیسیون صنایع

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی در رابطه با راهکارهای افزایش تولید افزود: ابتدا باید نقدینگی واحدهای خودروسازی را افزایش داد، البته اکنون کل صنعت نیازمند نقدینگی است، به نحوی که در صورت رونق تولید، شاهد کاهش رقم بیکاری و خروج از رکود خواهیم بود.

وی تصریح کرد: باید در تولید خودروچنان رشدی داشته باشیم که علاوه بر تامین نیاز داخل، صادرات هم داشته باشیم، در اینصورت قیمت تمام شده کاهش یافته و خودروسازان توان کاهش نرخ خودرو را پیدا خواهند کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: عمده ترین دلیل کاهش تولید در کنار مسایل تحریم، مشکلات مالی و مدیریتی کارخانه های خودروسازی بود و حمایت های دولتی نیز چندان محقق نشد.

وی افزود:انتظار ما از بخش خودروسازی، خصوصی شدن بطور واقعی است، شبه دولتی بودن خودروسازی ها عواقب بسیاری داشته و باید به آن توجه شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم در پاسخ به این سوال که آیا قیمت خودرو کاهش می یابدنیز گفت: با افزایش تولید، قیمت ها کاهش خواهد یافت و تولیدکنندگان هم از فروش زیاد سود خواهند کرد، لذا تنها راهکار خروج از این وضعیت، افزایش تولیدات است

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس در واکنش به احتمال تصاحب بازار داخل از سوی خودروسازان خارجی نیز گفت: بسیاری از خودروهای وارداتی هزینه نگهداری بسیار بالایی را دارند، از این رو خرید خودروهای داخلی برای بسیاری از مردم منطقی تر است.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: