۱۱ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۷

۹۰ درصد منابع مالی طرح های درحال اجرای ایمیدرو از منابع غیردولتی است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۹۰ درصد منابع مالی طرح های در حال اجرای سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران (ایمیدرو) از محل منابع بخش غیردولتی (بخش خصوصی، فاینانس و غیره) تامین می شود.

به گزارش عیارآنلاین، مهدی کرباسیان در نشست مجمع عمومی این سازمان اظهار داشت: براساس برنامه ریزی و راهبرد ایمیدرو درخصوص بسترسازی برای حضور بخش خصوصی، از ابتدای فعالیت دولت یازدهم، هزینه دولت در اجرای طرح ها توسط این سازمان به رقم سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده و بقیه توسط بخش غیردولتی صورت گرفت.

کرباسیان ایمیدرو

وی خاطرنشان ساخت: پیش از شروع به کار دولت تدبیر و امید، هزینه دولت برای اجرای طرحها توسط این سازمان رقمی بالغ بر ۲۴ هزار و ۱۶۵ میلیارد تومان بود.

رئیس هیات عامل ایمیدرو افزود: اکنون از ۲۹ طرح در حال اجرا، هفت طرح به انتخاب پیمانکار رسیده و برخی از طرح ها با مشارکت بخش خصوصی در حال اجرا است.

کرباسیان، طرح های فولادی استانی با حضور ۶۵ درصدی بخش خصوصی، اجرای مراحل تکمیلی سنگان با مشارکت ۵۱ درصدی بخش خصوصی، تشکیل کنسرسیوم بخش خصوصی با شرکت های فولادی در اجرای طرح الکترود گرافیتی و نیز حضور بخش خصوصی در اجرای طرح توسعه معدن پنج و ۶ گل گهر بخشی از طرحهای مزبور است.

براساس این گزارش، جلسه مجمع عمومی ایمیدرو به ریاست محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، اعضای مجمع و نیز بازرسان سازمان حسابرسی کل کشور برگزار شد و اعضای مجمع متشکل از نمایندگانی از وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نیرو و همچنین معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، ضمن اعلام موافقت با کلیات راهبرد جدید سازمان ایمیدرو، خواستار انطباق برنامه های امسال با این راهبردها شدند.

گزارش حسابرسی رسمی سازمان ایمیدرو در این جلسه ارایه شد و بندهای آن پس از پاسخ توسط مسئولان ذیربط مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت صورت های مالی به تصویب مجمع عمومی رسید.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: