۱۱ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۶

تشکیل کارگروه کشت فرازمینی در وزارت جهاد کشاورزی

معاون برنامه ریزی و اقتصاد وزارت جهادکشاورزی از تشکیل کارگروه مشترک بین این وزارتخانه با وزارت خانه های امور اقتصادی و دارایی و خارجه برای انجام کشت فرازمینی خبر داد و گفت: مطالعات جامعی در مورد اقدامات سایر کشورها در خصوص کشت فرازمینی در حال انجام است.

به گزارش عیارآنلاین، عبدالمهدی بخشنده روز یکشنبه در نشست وزیر جهادکشاورزی با فعالان بخش کشاورزی اتاق بازرگانی ایران، افزود: برای این منظور آیین نامه ای برای حمایت از بخش خصوصی فعال در زمینه تامین و پشتیبانی حقوقی و کنسولی و همچنین ارایه تسهیلات و پوشش های بیمه ای تهیه و تدوین شده است.

بخشنده

به گفته وی، این آیین نامه پس از امضای وزیر جهاد کشاورزی برای تصویب تقدیم هیات دولت خواهد شد.

بخشنده در خصوص خرید تضمینی نیز گفت: براساس قانون، خرید تضمینی تکلیف دولت و دولت هر سال موظف است برای محصولات زراعی و باغی قیمت های تضمینی اعلام کند.

معاون وزیر جهادکشاورزی سپس به موضوع خرید کشمش اشاره کرد و اظهار داشت: در خصوص این محصول دولت نیز وظیفه دارد تا در صورت ارایه محصولات با قیمت تضمینی، آن را خریداری کند اما تاکنون محصول کشمش با قیمت تضمینی ارایه نشده است.

وی افزود: البته وزیر جهاد کشاورزی پیشنهاد دادند برای صادرات کشمش یارانه اختصاص یابد.

بخشنده در خصوص مجوز واردات مرکبات به کشور نیز تصریح کرد: وزارت جهادکشاورزی هیچ گونه مجوزی برای واردات مرکبات صادر نکرده است.

وی اضافه کرد: هرگونه مرکبات وارداتی در کشور به صورت قاچاق وارد شده که رسیدگی به این موضوع از حوزه اختیارات وزارت جهاد کشاورزی خارج است.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: