جلیلی: باید موضوعات مهم‌تر از «پیامک» در جلسه شورای فضای مجازی مطرح‌ می‌شد

عضو شورای‌عالی فضای مجازی با اشاره به دستور جلسه شب گذشته شورای عالی فضای مجازی یادآور شد: به نظر بنده نیز به دلیل آنکه جلسه شورای عالی فضای مجازی با تاخیر زیادی برگزار شده است، باید موضوعات مهمتری مورد بحث و بررسی قرار می‌گرفت.

به گزارش عیارآنلاین، رسول جلیلی، عضو شورای‌عالی فضای مجازی در گفتگویی در خصوص دستور جلسه شورای عالی فضای مجازی که شب گذشته برگزار شد، خاطرنشان کرد: دستور جلسه شب گذشته همانطوری که پایگاه اطلاع‌رسانی دولت اعلام کرده است، بررسی ساماندهی پیامک‌های انبوه و خدمات ارزش افزوده پیامکی بود.

رسول جلیلی

وی افزود: در جلسه شب گذشته موضوع ساماندهی پیامک‌های انبوه و خدمات ارزش افزوده پیامکی به ریاست رئیس جمهور مورد بررسی و بحث قرار گرفت.

جلیلی در خصوص اینکه باید موضوعات مهمتری پس از ۵ ماه تاخیر در جلسه شورای عالی فضای مجازی بررسی می‌شد، تاکید کرد: به نظر بنده نیز به دلیل آنکه جلسه شورای عالی فضای مجازی با تاخیر زیادی برگزار شده است، باید موضوعات مهمتری مورد بحث و بررسی قرار می‌گرفت.

به پایه این گزارش، نوزدهمین جلسه شورای عالی فضای مجازی شب گذشته به ریاست رئیس‌جمهور و با حضور سران قوا و اعضای حقیقی و حقوقی در دفتر روحانی برگزار شد.

دبیر شورای‌عالی فضای مجازی پیش از این گفته بود که ۳۰ طرح ملی حوزه فضای مجازی در انتظار تصویب توسط رئیس جمهور در این شورا است.

نوزدهمین جلسه شورای‌عالی فضای مجازی که براساس تاکید آیین‌نامه می‌بایست هر ۴ هفته حداقل یک برگزار می‌شد شب گذشته در حالی با تاخیر ۵ ماهه برگزار شد که موضوعات مهمی مانند بررسی وضعیت شبکه ملی اطلاعات و شبکه‌های اجتماعی خارجی بدون توجه مجددا به آینده موکول شد.

برگزاری منظم جلسات ‌شورای‌ عالی فضای مجازی علاوه بر تصمیم‌گیری برای مباحث مهم فضای مجازی کشور می‌توانست تکليف راه‌اندازي «شبکه ملي اطلاعات» و طرح‌های در نوبت را تعیین کند.

منبع: دانشجو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: