۱۶ بانک دولتی و خصوصی وام ازدواج پرداخت می‌کنند

بانک مرکزی با اعلام اینکه ۱۶ بانک دولتی و خصوصی تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت می کنند، تصریح کرد: متقاضیان وام ازدواج که به شعب بانک ها مراجعه کرده‌اند، حداکثر طی دو ماه باید مدارک خود را تکمیل کنند.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، تمام متقاضیان وام ازدواج ، ابتدا باید از طریق سامانه ازدواج به نشانی ve.cbi.ir ثبت‌نـام کرده، فرم مربوطه را تکمیل کنند و در صورت موفقیت آمیز بودن مراحل ثبت نام، یک کد رهگیری ده رقمیِ محرمانه که مربوط به متقاضی می‌باشد ، به شخص ثبت‌نام‌کننده داده می‌شود.

وام ازدواج

متقاضیان موظف هستند برای اطلاع از وضعیت ثبت‌نام خود و همچنین نام شعبه مربوطه، به همان سایت مراجعه کرده و در صورتی‌که شعبه عامل اعطای وام برای متقاضی تعیین شده باشد، با در دست داشتن مدارک مورد نیاز، ظرف حداکثر ۱۲ روز کاری، به شعبه تعیین‌شده مراجعه کرده و نسبت به پذیرش و اخذ وام اقدام کنند.
بدیهی است در صورت عدم مراجعه متقاضیان در زمـان تعیین شده ، ثبت‌نـام آنها کان لم یکن تلقی می‌شود .
لازم به تاکید است، حسب مصوبات بیست و پنجمین صورتجلسه کمیسیون اعتباری مورخ۱۳۹۳/۵/۲۹ مقرر شده است، متقاضیان دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، پس از پذیرش توسط شعب بانک‌ها، حداکثر ظرف ۲ ماه نسبت به تکمیل مدارک مورد نیاز اقدام کنند و در صورت عدم تکمیل مدارک، نام متقاضی از سامانه مربوطه حذف می شود تا امکان بهره‌مندی سایر متقاضیان در صف از تسهیلات مذکور و شفافیت عملکرد بانک‌ها به عمل آید.
مدت بازپرداخت تسهیلات، ۳۶ ماهه با اقساط مساوی و سررسید اولین قسط ، یک ماه پس از پرداخت تسهیلات مزبور با کارمزد ۴ درصد می باشد.
افراد دارای شرایط ثبت‌نام می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام به نشانی http://ve.cbi.ir مراجعه کنند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: