مصوبات جدید کارگروه ساماندهی مد و لباس

وزارت صنعت مکلف به برنامه‌ریزی برای تولید چادر مشکی در کشور شد

نشست کارگروه ساماندهی مد و لباس با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد در این نشست وزارت صنعت،معدن و تجارت مکلف شد نسبت به برنامه‌ریزی برای تولید آثار و چادر مشکی ایرانی با کیفیت مناسب اقدام و نتیجه را به کارگروه اعلام کند.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از روابط عمومی کار گروه ساماندهی مد و لباس، در نشست کار گروه ساماندهی مد و لباس که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اعضا مکلف به اجرای مصوبات قانونی این کار گروه شدند. این مصوبات در حکم مصوبات هیأت دولت بوده و کلیه اعضا ملزم به اقدام قانونی این مصوبات هستند.

چادر مشکی

این مصوبات عبارتند از:

مقرر شد وزارت صنعت معدن و تجارت در جهت توسعه امر عفاف و حجاب نسبت به برنامه ریزی برای تولید آثار و چادر مشکی ایرانی با کیفیت مناسب اقدام و نتیجه را به کار گروه اعلام کند.

مقرر شد سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با همکاری کار گروه ساماندهی مد و لباس بخش بین‌المللی نمایشگاه فجر مد و لباس را به عهده گیرد.

مقرر شد وزارت صنعت، معدن و تجارت با بررسی و تجدید نظر در ضوابط با همکاری دبیر خانه کار گروه راهکارهای مواجهه و یا بهره گیری احتمالی از ظرفیت‌ برندهای خارجی این حوزه که به صورت رسمی و قانونی در کشور فعالیت می‌کنند را اتخاذ و حداکثر طی سه ماه آینده برای تصویب به کار گروه ارائه کند.

مقرر شد سازمان صدا و سیما و کمیسیون رسانه و تبلیغ در جهت فرهنگ سازی مقابله با ورود غیر قانونی محصولات مرتبط با حوزه مد و لباس این اقدام را اعلام کند.

مقرر شد کار گروه ساماندهی مد و لباس با همکاری اتحادیه سراسری پوشاک ظرف مدت سه ماه آینده نسبت به معرفی مراکز عرضه لباس‌های منطبق با الگوهای اسلامی و ایرانی اقدام کند.

مقرر شد سازمان صدا و سیما از طریق روش‌های رسانه‌ای نسبت به معرفی این مراکز اطلاع رسانی کند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: