خسروی در جلسه شورای اداری استان سمنان:

نیازمند تدابیر ویژه برای جلوگیری از بحران کم آبی هستیم

نائب رئیس کمیته آب کمیسیون عمران مجلس :خشکسالی در کشور ادامه پیدا می‌کند و این موضوع می‌طلبد که تدابیر ویژه و جدی برای جلوگیری از بحران کم آبی در کشور اتخاذ شود.

به گزارش عیارآنلاین ، نائب رئیس کمیته آب کمیسیون عمران مجلس با اشاره به وجود خشکسالی و بحران کمبود آب در کشور گفت: ۱۰۰ نماینده مجلس شورای اسلامی بر انتقال آب از دریای خزر به ۱۰ استان کشور مصر هستند.

علیرضا خسروی

علیرضا خسروی در جلسه شورای اداری استان سمنان افزود: خشکسالی در کشور ادامه پیدا می‌کند و این موضوع می‌طلبد که تدابیر ویژه و جدی برای جلوگیری از بحران کم آبی در کشور اتخاذ شود.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم مشکلات استان سمنان را لیست کنیم، مشکل کم آبی و بحران کمبود آب در صدر قرار دارد و ابتدا استان‌های مرکزی کشور و سایر استان‌ها مورد تهدید جدی هستند.

رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان افزود: برای مبارزه با بحران آب، استفاده بهینه از آب و استفاده مجدد از پسآب‌ها باید تدبیر ویژه‌ای اتخاذ شود، یک بخش از این کار به مردم مربوط می‌شود و بخش عمده دیگر آن به ما مسوولین ارتباط دارد.

خسروی با تقدیر از اقدامات مطلوب دولت در بخش مسکن گفت: کار مثبت دولت در بخش مسکن جای تقدیر دارد، ۳۰۰ هزار واحد مسکونی بین ۵۰ تا ۳۰ میلیون تومان وام دریافت می‌کنند، که از این تعداد، ۱۰ تا ۲۰ میلیون در بافت فرسوده اختصاص پیدا می‌کند.

وی همچنین از اختصاص وام مسکن به ۲۰۰ هزار واحد روستایی و ۹۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران خبر داد.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه همچنین از سکونت ۱۱ میلیون نفر در بیش از ۷۰ هزار هکتار از بافت‌های فرسوده کشور خبر داد و گفت: ۶۵۰ هکتار از وسعت شهر سمنان را بافت فرسوده تشکیل می‌دهد که حدود یک پنجم کل وسعت شهری سمنان است.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: