۱۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۲
بیگلریان:

بازگرداندن سهم کشور از بازار صادرات نفت برافزایش قیمت اولویت دارد/ضرورت اجماع اعضای اوپک

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه بازگرداندن سهم کشور از بازار صادرات نفت به گذشته بر موضوع افزایش قیمت اولویت دارد،‌ گفت: فارغ از افزایش قیمت بهتر است اعضای اوپک به یک اجماعی در تثبیت سهمیه ها برسند.

به گزارش عیارآنلاین، روبرت بگلریان، درگفت و گویی با اشاره به نوسانات قیمت نفت،‌ بر ضرورت برگزاری نشست اضطراری اوپک تاکید کرد و با بیان اینکه گذشته از تاثیر فصل در تعیین قیمت متغیرهای سیاسی هم موثر است،‌ گفت:پیش بینی می شود قیمت نفت در محدوده ۹۰ دلار به پایین در نوسان باشد.

روبرت بگلریان

نمایندهٔ مردم ارامنهٔ جنوب ایران در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه سهم اوپک در عرضه جهانی بیشتر از ۳۰ درصد نیست،‌ گفت: برخی از کشورها از جمله عربستان سعی می کند از نفت در جهت امیال و اهداف سیاسی خود استفاده کند از این رو در میان تمام این عوامل تلاش کردند با تولید مازاد خود نقش ایران را تضعیف کنند.

وی با بیان اینکه برگزاری نشست اضطراری اوپک لازم است و بهانه ای برای دیپلماسی جمعی خواهد بود با تاکید بر اینکه ‌سهم ایران در نشست آتی باید بتواند با چانه زنی میزان تولیدعربستان را تعدیل کند، گفت:‌باید ایران تلاش کند وحدت مجددی در اوپک ایجاد کندتا به ثبات در قیمت نفت برسیم.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه عربستان با داشتن بازار صادراتی ۵ میلیون بشکه ای کشور قدرتمندی در اوپک است که با کاهش بیش از حد قیمت به بازار لطمه خواهد زد،افزود:بازگرداندن سهم کشور از بازار صادرات نفت به گذشته بر موضوع افزایش قیمت اولویت دارد.

نمایندهٔ مردم ارامنهٔ جنوب ایران در مجلس با بیان اینکه بعد از تحریم ها سهم مان را در بازار از دست دادیم، گفت: تحولات منطقه به نحوی است که بازیگران نفتی را ملزم می کند اهداف کوتاه مدت را در نظر داشته باشند چون تحولات بسیار سریع و حساس است.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: