۱۱ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۱
قادرمرزی تاکید کرد:

اشاعه صنعتی سازی در اجرای طرح جامع مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس،گفت: ساخت مسکن با اصول صنعتی سازی در روند تهیه مسکن هزینه های مالی و زمان ساخت و ساز راکاهش می دهد.

به گزارش عیارآنلاین، حامد قادرمرزی در گفت وگویی با بیان اینکه صنعتی سازی در بخش مسکن برای کشور یک الزام است، گفت: ساخت مسکن با اصول صنعتی سازی در روند تهیه مسکن هم به لحاظ مالی و هم زمانی هزینه ها را بسیار کاهش می دهد.

قادرمرزی

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر صنعتی سازی مطابق استانداردهای روز دنیا باشد منجر به مقاوم سازی ساختمانها خواهد شد بنابراین با توجه به اینکه ایران جز کشورهایی است که در معرض حوادث و بلایای طبیعی قرار دارد این طرح می تواند به شرط اجرای درست و اصولی در افزایش ایمنی و کاهش خسارات طرح موفقی باشد.

قادرمرزی با یادآوری اینکه دولت در طرح جامع مسکن نگاه ویژه ای به بحث صنعتی سازی دارد، تصریح کرد: اگر برنامه های اعلام شده در قالب طرح جامع مسکن برای ساخت مسکن های حمایتی و اجتماعی اجرا شود، با توجه به افزایش حجم ساخت وسازها برای تسریع در ساخت و تحویل این واحدها، ناچار به استفاده از صنعتی سازی در حوزه مسکن هستیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه صنعتی سازی اشتغال زایی مولد و پایداری را به دنبال دارد، افزود: با وجود چنین مزایایی هنوزنتوانستیم به چشم اندازهای تعریف شده در خصوص صنعتی سازی دست پیدا کنیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس در تشریح دلایل عقب ماندن از افقهای پیش بینی شده برای صنعتی سازی، گفت: عدم ترویج فرهنگ صنعتی سازی به خصوص در بین سازندگان، مهندسان عمران و مالکان و بی اطلاعی عموم مردم از مزایای صنعتی سازی مهمترین علت کمرنگ بودن صنعتی سازی در ساخت و سازها است.

وی با بیان اینکه مردم از مزایای صنعتی سازی بی اطلاع اند، افزود: اطلاعات مربوط به صنعتی سازی وارونه جلوه شده بنابراین لازم مزایای صنعتی سازی باید توجیه عمومی و بسترهای فرهنگی لازم برای ترویج این فناوری و تکنولوژی فراهم شود.

قادرمرزی گفت: با وجود مزایای بسیار صنعتی سازی در لحاظ کاهش هزینه ها و زمان ساخت مسکن متاسفانه دستگاه هایی مانند صدا و سیما، رسانه ها، سازمان های نظام مهندسی، مجموعه وازرت راه و شهرسازی، شهرداریها و دهیاریها، بنیادمسکن و سایر نهادهای ذیربط تا کنون اقدام جدی در خصوص ترویج فرهنگ صنعتی سازی انجام نداده اند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآورشد: صنعتی سازی صرفا به مسکن مربوط نیست و این شیوه را می توان برای ساخت ساختمانهای عمومی دولتی و همه ابنیه به کار گرفت و صنعتی سازی را توسعه داد.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: