قانعی:

توسعه زیست‌فناوری کشور با طرح «آمایش سرزمین» ادامه می‌یابد

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از اجرای طرح «آمایش سرزمین» برای توسعه زیست فناوری در کشور خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره برنامه‌های ستاد برای توسعه این حوزه اظهار کرد: برای توسعه زیست فناوری در کشور برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا این کار را بر اساس طرح «آمایش سرزمین» انجام دهیم.

دکتر مصطفی قانعی

وی افزود: طرح «آمایش سرزمین» به این معنی است که توسعه زیست فناوری را بر اساس شرایط اقلیمی و توانمندی‌های هر منطقه انجام دهیم.

قانعی با اشاره به اینکه شرایط اقلیمی در کشور در هر منطقه‌ای متفاوت با منطقه دیگر است، بیان کرد: اگر قصد توسعه زیست فناوری در خلیج فارس را داریم، باید برنامه‌ریزی‌های خود را بر اساس نیاز و توانایی‌های آن منطقه یعنی زیست فناوری دریا مشخص کنیم.

وی تصریح کرد: شرایط اقلیمی و اقتصادی در کرمان و یزد باید بر اساس زیست فناوری معدن در نظر گرفته شود و در منطقه شمال کشور بر اساس زیست فناوری کشاورزی تعیین شود، اگر چنین کاری انجام شود از هدر رفت منابع مالی، انسانی و محیط زیست نیز جلوگیری می‌شود.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی با اشاره به زیرساختهای هر منطقه از کشور، گفت: طرح آمایش سرزمین بر اساس زیرساختها و توانمندی‌های هر منطقه و اقلیمی از کشور در ستاد توسعه زیست فناوری در حال طراحی است.

وی در پایان اظهار کرد: این طرح تا یک سال دیگر آماده می‌شود و تمام برنامه‌های ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی نیز از آن به بعد بر اساس همین طرح اجرایی می‌شود.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: