حسینی مطرح کرد:

انتقاد از افزایش قیمت خودرو، بدون ارتقای کیفیت

عضو هیات رییسه مجلس با تاکید بر اینکه مجلس خواهان کاهش قیمت خودرو است گفت: قیمت خودرو بدون ارتقاء کیفیت بوده و وزیر صنعت که همواره از افزایش قیمت و تولید کنندگان حمایت می کند باید در این زمینه به نمایندگان مجلس توضیح دهد.

به گزارش عیارآنلاین، سید شریف حسینی در گفت و گویی در رابطه با دلایل سوال از وزیر صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: مقوله افزایش قیمت خودرو، بدون رشد کیفیت، مردم را با چالشهای بسیاری مواجه کرد و ما خواهان منطقی شدن قیمت ها هستیم.

سید شریف حسینی

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه رشد قیمت خودرو بدون افزوده شدن شاخص جدید است، تصریح کرد: رییس جمهور اعلام کرده که از افزایش قیمت ها مکدر است، شورای رقابت نیز در جلسات تخصصی خبر از امکان بازنگری در نرخ ها می دهد، اما در این شرایط، وزیر صنعت، معدن و تجارت نرخ ها را منطقی اعلام می کند.

وی ادامه داد: وزرا، منتخب دولت انتخاب شده از سوی مردم هستند و نعمت زاده نیز به همان میزان که از تولید کننده حمایت می کند، باید از مصرف کننده نیز حمایت کند،اما وزیر صنعت تنها از تولیدکننده حمایت می کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: وزیر صنعت در برخی مواقع اعلام می کند که قیمت گذاری در مورد خودرو بر عهده شورای رقابت بوده و این وزارتخانه دخالتی در آن ندارد، پس ایشان چطور در مورد موضوعی که ارتباطی به او ندارد اظهارنظر می کند؟

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: در شرایطی که نمایندگان مردم در مجلس و رییس جمهور، به دنبال کاهش قیمت هستند اظهار نظر وزیر صنعت به ضرر بوده و بنده خواهان توضیح وزیر، در کمیسیون صنایع و معادن مجلس هستم.

عضو هیات رییسه مجلس افزود: نماینده مردم وظیفه منتقل کردن صحبتهای مردم در مجلس را دارد و مردم معتقدند که کیفیت خودروهای ارایه شده تناسبی با قیمت آن ندارد، در نتیجه ما خواهان بازنگری در شاخص ها هستیم، اما متاسفانه با حمایت وزیر، این موضوع تا حدی کمرنگ شده است.

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس بیان کرد: سوال بنده تنها در صورتی که وزیر قول دهد با شورای رقابت و مجلس همکاری می کند پس خواهد گرفته شد و مسکوت می ماند و نتیجه مدنظر بنده نیز کاهش قیمت ها است.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: