سجادی: تاکنون زمانی برای پایان اعتبار بنزین ۴۰۰ تومانی اعلام نشده است

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه موجودی بنزین یارانه‌ای ۴۰۰ توماتی در کارت‌‌های هوشمند سوخت به کمتر از ۶۰۰ میلیون لیتر رسید گفت: بنزین ۴۰۰ تومانی، همچنان معتبر است

به گزارش عیارآنلاین، سید ناصر سجادی با بیان اینکه موجودی بنزین یارانه‌ای ۴۰۰ توماتی در کارتهای هوشمند سوخت به کمتر از ۶۰۰ میلیون لیتر رسید افزود: موجودی بنزین یارانه‌ای با نرخ ۴۰۰ تومان به ازای هر لیتر، نزدیک به ۶۰۰ میلیون لیتر است که ۵۰۰ میلیون لیتر آن به خودروهای سواری مربوط می‌شود.

سجادی

وی با بیان اینکه بنزین باقیمانده در کارتهای سوخت مربوط به موتورسیکلت‌ها نیز صد میلیون لیتر است، تاکید کرد: موجودی بنزین با نرخ ۴۰۰ تومان در کارتهای سوخت، همچنان معتبر است و تاکنون نیز زمانی برای پایان اعتبار آن اعلام نشده و همچنان پا برجاست.

موجودی بنزین با نرخ ۴۰۰ تومان (یارانه‌ای) با پایان یافتن تعطیلات نوروز به دو میلیارد و ۷۱۴ میلیون لیتر رسید که دو میلیارد و ۱۵۳ میلیون لیتر آن به خودروهای سواری و ۵۶۱ میلیون لیتر باقیمانده نیز به موتورسیکلت‌ها اختصاص داشت.

آمار‌ها نشان می‌دهد موجودی بنزین ۴۰۰ تومانی در هفته سوم تیر امسال ۱، ۳ میلیارد لیتر بود که ۱. ۱ میلیارد لیتر آن به خودروهای سواری و ۲۰۰ میلیون لیتر بقیه نیز به موتورسیکلت‌ها مربوط می‌شد.

این آمار (موجودی بنزین ۴۰۰ تومانی) در پایان مرداد به ۸۷۰ میلیون لیتر کاهش یافت که ۷۳۰ میلیون لیتر آن به خودروهای سواری اختصاص داشت.

همین آمار‌ها نشان می‌دهد با گذشت ۲۱۰ روز از پایان تعطیلات نوروز که موجودی بنزین ۴۰۰ تومانی دو میلیارد و ۷۱۴میلیون لیتر بود، تا کنون بیش از یک میلیارد و ۱۱۴ میلیون لیتر آن مصرف شده است.

منبع: نسیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: