۱۰ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۲

کمک ۱۰۰ میلیون دلاری بانک توسعه اسلامی به ازبکستان

در ادامه کمک‌های بانک توسعه اسلامی به کشورهای آسیای مرکزی، این بانک برای نوسازی ساختمان‌های مسکونی در مناطق روستایی ازبکستان، کمکی ۱۰۰ میلیون دلاری در اختیار این کشور قرار داد.

به گزارش عیارآنلاین، بانک توسعه اسلامی و ازبکستان برای تامین مالی طرح نوسازی ساختمان‌های مسکونی در مناطق روستایی حومه شهر «تاشکند»، قراردادی به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار امضا کردند.

بانک توسعه اسلامی

به گزارش منابع خبری ازبکستان، مراسم امضای قرارداد یادشده در چهارچوب میزگرد اختصاص یافته برای همکاری‌های ازبکستان با سازمان‌های عضو گروه هماهنگی کشورهای عرب صورت گرفته است.

نمایندگان بانک توسعه اسلامی، بنیاد توسعه سعودی، بنیاد کویت در توسعه اقتصادی عرب، بنیاد توسعه ابوظبی و بنیاد توسعه بین‌المللی اوپک (سازمان کشورهای صادرکننده نفت) در این مراسم حضور داشتند.

در این میزگرد، وزارتخانه‌ها و ادارات مربوطه ازبکستان، گزارشی را در خصوص ۲۵ طرح امیدوار کننده به ارزش بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار در زمینه‌های انرژی، زیرساخت‌های جاده، خدمات عمومی، آموزش و پرورش، محیط زیست، آبیاری، رشد زیرساخت‌های روستایی و غیره در اختیار حضار قرار دادند.

طرفین، مسائل امکان تامین مالی این طرح‌ها را توسط گروه هماهنگی عرب مورد بررسی قرار دادند.

ازبکستان در سال ۲۰۰۳ میلادی به عضویت بانک توسعه اسلامی درآمد و این بانک تاکنون به ازبکستان برای انجام بیش از ۲۰ طرح در زمینه های کشاورزی، بخش‌های کوچک و متوسط، آموزشی و بهداشتی معادل ۸۳۰ میلیون دلار وام اختصاص داده است.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: